W Srebrnej Górze po raz kolejny szaleli na rowerach. Druga edycja TownHill za nami [FOTO] [VIDEO]

Druga edycja TownHill w Srebrnej Górze

Druga edycja TownHill w Srebrnej Górze fot.: em24.pl

Adrian Purzycki zwyciężył kategorię OPEN tegorocznych zawodów TownHill, które odbyły się 29 lipca w Srebrnej Górze. Na starcie stanęło ponad 50 zawodników.

Tegoroczna trasa prowadziła od parkingu znajdującego się przy Twierdzy Srebrna Góra, przez wąskie ścieżki, schody, strome zjazdy, kończąc na dwóch hopkach znajdujących się w centrum miejscowości. Zawodnicy trasę pokonywali dwukrotnie, a do klasyfikacji generalnej brany był lepszy czas z dwóch przejazdów.

Zwycięzcą w kategorii OPEN okazał się Adrian Purzycki z Kopytówki, który podczas drugiego przejazdu uzyskał czas 1 min. 14 sek. i 48 setnych, o ponad sekundę wyprzedzając drugiego Przemysława Szyndlarewicza z Karpacza. Na najniższym stopniu podium stanął Damian Placek z Kamieńca Ząbkowickiego. Warto zaznaczyć, że wśród startujących znalazła się jedna kobieta. To Justyna Duda z Borówna, która w klasyfikacji OPEN zajęła 40 miejsce.

Podczas imprezy nie brakowało emocji, a także wydarzeń mrożących krew w żyłach. Tak było między innymi po upadku jednego z zawodników podczas zeskoku z hopki. Na szczęście nie doznał on poważnych obrażeń. Kilku sportowców podczas zjazdów złapało też gumy i w rezultacie musiało pogodzić się ze słabszym czasem.

Widowiskowy TownHill odbył się w Srebrnej Górze drugi rok z rzędu. W centrum miasteczka poczynania zawodników obserwowało kilkuset widzów, w tym m.in. wójt stoszowickiej gminy Paweł Gancarz.