Express-Miejski.pl

Trwa wyścig Sudety MTB Challenge. Dziś zawodnicy wyruszyli z Barda

MTB Sudety Challenge: Zawodnicy wyruszyli z Barda na czwarty etap zmagań fot.: UM Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Bardzie tradycyjnie już wystartował jeden z etapów międzynarodowego wyścigu Sudety MTB Challenge, który od trzynastu lat odbywa się na naszym terenie.

Jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszego etapu, burmistrz Krzysztof Żegański przywitał wszystkich uczestników, życząc im rywalizacji w duchu fair play. Zakomunikował również, że już niedługo na naszym terenie powstanie gęsta sieć szlaków typu singletrack i tym bardziej zaprasza do ponownych odwiedzin ziemi ząbkowickiej i Barda.

Kolarze z bardzkiego rynku wyruszyli w kierunu Głuszycy punktualnie o godz. 10. Był to czwarty, najkrótszy etap wyścigu (nie licząc prologu) mający nieco ponad 55 km. Zawodnicy na trasie mijali między innymi fort w Srebrnej Górze oraz najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę. Wczoraj kolarze finiszowali w Przyłęku przy budynku szkoły, gdzie jechali wprost ze Stronia Śląskiego. 

W zawodach rywalizuje około 250 śmiałków kolarstwa górskiego z ponad 20 krajów z całego świata – między innymi z Nowej Zelandii czy Australii. Na uwagę zasługuje fakt, że wyścig MTB Challenge cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zawodników zagranicznych – w tym roku po raz kolejny ponad połowa uczestników to obcokrajowcy.

Cały wyścig składa się z sześciu etapów. Zawodnicy mają do pokonania dystans ok. 350 km i ponad 10 km przewyższeń. W trakcie trwania zawodów odwiedzają wiele miejscowości, gdzie mają okazję cieszyć się jazdą pięknymi i wymagającymi szlakami w okolicach Masywu Śnieżnika, Górach Złotych, Górach Bardzkich, Górach Sowich czy podnóży Gór Stołowych. W tym roku zakończenie imprezy zaplanowano w Kudowie-Zdroju.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA