Express-Miejski.pl

Niespełna półtora miesiąca do „10 Ząbkowickiej”. Zapisz się już dziś

26 sierpnia odbędzie się czwarta edycja „10 Ząbkowickiej”. fot.: em24.pl

W ostatnią sobotę wakacji Ząbkowice Śląskie opanują biegacze i biegaczki z całej Polski. 26 sierpnia odbędzie się kolejna edycja „10 Ząbkowickiej”.

Jedna z największych imprez biegowych tradycyjnie już zostanie zorganizowana podczas drugiej sztandarowej imprezy Ząbkowic Śląskich - Weekendu z Frankensteinem. Trasa, na której zawodnicy będą ścigali się w sobotnie przedpołudnie od kilku lat posiada atest Polskiego Związku Lekkoatletyki, co jeszcze bardziej podnosi prestiż zawodów.

Uczestnicy wystartują o godzinie 10 z ulicy Powstańców Warszawy (na wysokości stacji paliw). Wyruszą w kierunku Jaworka, a następnie powrócą do Ząbkowic Śląskich, by ulicami miasta dotrzeć do mety. Tę zaplanowano w rynku. Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący półtora godziny.

Dla najszybszych biegaczy i biegaczek oprócz pucharów przygotowano także atrakcyjne nagrody finansowe. W puli jest kilka tysięcy złotych. Najszybszy zawodnik i zawodniczka w kategorii OPEN otrzymają po 700 zł, za drugie miejsce przewidziano po 500 zł, za trzecie po 300 zł, za czwarte po 200 zł i za piąte po 100 zł. Przewidziano również nagrody dla najszybszych ząbkowiczan i ząbkowiczanek. Są one identyczne jak w przypadku kategorii OPEN. Najlepszy mieszkaniec i mieszkanka powiatu ząbkowickiego otrzymają nagrody rzeczowe o wartości: 250 zł za pierwsze miejsce, 150 zł za drugie miejsce i 100 zł za miejsce trzecie.

Zgłoszenia do udziału w biegu „10 Ząbkowicka” przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej ultimasport.pl Zawodnicy muszą wypełnic formularz zgłoszeniowy, a także dokonać opłaty za pakiet startowy. Warto się pospieszyć, bo jeszcze do 31 lipca wynosi ona 30zł. Biuro zawodów będzie czynne od 7 do 14 w dniu zawodów przy starcie biegu (Hala Słoneczna).

Organizatorzy podkreślają, że nagrody za poszczególne kategorie nie łączą się. Oznacza to, że w przypadku odniesienia zwycięstwa przez zawodnika z Ząbkowic Śląskich otrzymuje on 700 zł za zwycięstwo w klasyfikacji OPEN, a nagroda dla najlepszego ząbkowiczanina przechodzi na drugą osobę z miasta Krzywej Wieży i Frankensteina. Podobna sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o nagrody dla najlepszych z powiatu.

Podczas trzeciej edycji Ząbkowickiej Dychy 10-kilometrową trasę pokonało prawie 400 zawodników. Zwyciężył Dariusz Boratyński z Wrocławia, wyprzedził drugiego Rafała Rusznicę z Opola. Ostatnie miejsce na podium przypadło Pawłowi Drozdowskiemu z Bielawy.

mwinnik / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA