Express-Miejski.pl

Po raz siódmy pobiegli na Jawornik. Znamy najlepszych [FOTO]

Bieg na Jawornik fot.: oliwka. / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Piotr Holly okazał się najszybszym zawodnikiem siódmej edycji Biegu na Jawornik. 34-latkowi pokonanie 21 kilometrów zajęło godzinę, 22 minuty i 34 sekundy.

Łącznie na starcie poszczególnych biegów stanęło łącznie ponad dwustu biegaczy oraz spacerowiczów rywalizujących w nordic walking.

Holly na mecie zameldował się ponad dwie minuty szybciej niż drugi Petr Kubicek, który ukończył rywalizację z czasem godziny, 25 minut i 15 sekund. Trzecią lokatę na podium wywalczył Jan Strapek (czas: godzina, 26 minut, 48 sekund).
Rywalizację na odcinku 21 kilometrów wśród pań wygrała Jagoda Durkalec z czasem godzina, 44 minuty i 59 sekund. Zaraz po niej linię mety przekroczyła Anna Kumaszka (czas: godzina, 50 minut i 19 sekund), a trzecie miejsce przypadło Marzenie Andrzejczuk, która do zwyciężczyni straciła ponad dziesięć minut.

Bieg na 9 km zwyciężył Tomasz Gawroński. 25-latkowi przebiegnięcie trasy zajęło 32 minuty i 57 sekund. 22 sekundy po nim bieg zakończył drugi na mecie Dawid Smolak, a trzeci był Łukasz Marcjanek z czasem 35 minut i 29 sekund. Wśród Pań triumfowała Paulina Janik (czas: 39 minut 59 sekund) przed Lilianną Młyńską (czas: 43 minuty 35 sekund) oraz Dominiką Leszczyńską-Bogdał (czas: 47 minut 25 sekund).

Rywalizacja nordic-walking także odbyła się na odcinku 9 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Wojciech Kupczak reprezentujący CKiP Złoty Stok, który przebył trasę w godzinę, 5 minut i 16 sekund. Sekundę po nim na mecie pojawił się Stanisław Sałata, a trzeci był Wojciech Dąbrowa z czasem godzina, 9 minut i 35 sekund. U kobiet najlepsza okazała się Kinga Zwolińska (czas: godzina, 5 minut i 16 sekund), zaraz za nią linię mety przebyła Stanisława Kwiatkowska, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Piasecka (czas: godzina, 14 minut i 47 sekund). W rywalizacji wzięła także udział burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk, która zajęła czwarte miejsce.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA