Express-Miejski.pl

Aktywna sobota. Jutro w Złotym Stoku biegacze pobiegną na Jawornik

To będzie już siódma edycja biegu na Jawornik fot.: UM Złoty Stok

Prawie 300 uczestników zapisało się do udziału w kolejnej edycji imprezy pn. Bieg na Jawornik. Wydarzenie odbędzie się 8 lipca w Złotym Stoku.

Poand 150 uczestników stanie na starcie biegu o długości 21 kilometrów. Wśród zapisanych są głównie zawodnicy z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Trasa, którą pokonają biegacze będzie prowadziła przez urokliwe Góry Złote. Nie występują tam jednak ostre zejścia i podejścia, dlatego bieg jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych biegaczy jak i amatorów.

Start i meta biegu będą znajdowały się na terenie byłego kamieniołomu w Złotym Stoku. Najwyżej położonym punktem na trasie biegu jest Jawornik Wielki (872 n.p.m.) znajdujący się na półmetku trasy.

Prawie stu śmiałków zapisało się do udziału w biegu na dystansie 9 km. Początkowo trasa miała mieć długość 10 km, jednak organizatorzy z przyczyn technicznych musieli dokonać jej skrócenia. Biegacze na odcinku o długości 9 km najpierw wykonają kilkukilometrowy podbieg, który z kilometra na kilometr będzie coraz bardziej stromy, a następnie zbiegną w dół, meldując się na mecie.

Na dystansie 10 km odbędzie się też start nordic walking. Swój start w tej kategorii zapowiedziało kilkunastu uczestników.

Dla najlepszych biegaczy na odcinku 21 i 10 km czekają nagrody rzeczowe. Ponadto każdy ze sportowców, który ukończy bieg przed limitem czasowym otrzyma okolicznościowy medal i okoliczne upominki przygotowane przez organizatorów. Będzie też losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników, a zawodnicy, po biegu otrzymają również posiłek regeneracyjny. 

Na nagrody mogą liczyć też kibice, którzy przybędą do Złotego Stoku, by wspierać biegaczy. Organizatorzy wyłonią też najlepszych fanów i dla nich również przygotowali atrakcyjne nagrody. Współorganizatorem tego konkursu jest gmina Złoty Stok, a najlepsza grupa kibicowska zostanie ogłoszona po ceremonii dekoracji najlepszych biegaczy.

Organizatorem biegu jest firma Sportshooter z Chorzowa.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA