Express-Miejski.pl

XVIII Powiatowy Rajd Rowerowy z piękną scenerią w tle [FOTO]

XVIII Powiatowy Rajd Rowerowy fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Niemal 350 osób w sobotnie przedpołudnie wzięło udział w XVIII już Rowerowym Rajdzie Powiatowym. Tegoroczny start imprezy oraz meta miały miejsce w Błotnicy.

Miłośnicy dwóch kółek pokonali około 11-kilometrową trasę prowadzącą przez malownicze tereny, brzegami zbiorników Topola i Kozielno mijając przy okazji dwie tamy ustyułowane w tych miejscowościach oraz wały wodne.

Tegoroczna edycja była szczególna ze względu na obecność Marcina Długopolskiego - ząbkowiczanina, który w czasie rajdu miał odłączyć się od grupy i wyruszyć w Paczkowie w kierunku Czech, a następnie na Słowację, w podróż rowerem dookoła świata. Marcin zdecydował się jednak przejechać całą trasę rajdu, a z Błotnicy w stronę Javornika odjechał około godzinę później. Żegnała go rodzina i znajomi, a część z uczestników rajdu wybrała się wraz z nim, aby towarzyszyć koledze przez pierwsze kilometry samotnej wędrówki. Relację z wyprawy Marcina Długopolskiego można śledzić na stronie internetowej travelo.com.pl, gdzie bohater zobowiązał się do regularnego zdawania informacji z trasy. Podróż dookoła kuli ziemskiej ma mu zająć około dwa lata.

Warto podkreślić, że tuż przed wyjazdem spośród uczestników rajdu wylosowano rower. Miał trafić w ręce Marcina, jednak ząbkowiczanin zrzekł się nagrody i nakazał ponowne losowanie. W losowaniu szczęście uśmiechnęlo się do sołtysa Błotnicy Adama Grygiela, który przekazał go na ręce jednej z mieszkanek, pomagającej przy organizacji imprezy. 

Po ukończonym rajdzie, na mecie, na zawodników oprócz posiłku regeneracyjnego czekały także konkurencje i zabawy, w których do wygrania były rowery. Największym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja dla kobiet polegająca na przejechaniu slalomu rowerem i nadmuchanie balona do takich rozmiarów aż...pęknie. Konkurencję wygrała Ewa Błauciak. Została ona też Miss tegorocznej edycji rajdu. Łącznie wśród uczestników rozdano 11 rowerów.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA