Express-Miejski.pl

W jedną noc złowił ponad 20 kg ryb. Nocne Powiatowe Zawody Gruntowe za nami

Nocne Powiatowe Zawody Gruntowe za nami fot.: Daniel Ciepierski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 czerwca na Zbiorniku Topola rozpoczęły się Nocne Powiatowe Zawody Gruntowe, w których udział wzięło 55 zawodników.

Tegoroczna impreza była poświęcona pamięci wieloletniego skarbnika ząbkowickiego koła PZW Adama Miernika, który zmarł w zeszłym roku. Dopisała frekwencja i co najważniejsze ryby. Najlepszy zawodnik po 14 godzinach łowienia miał na koncie ponad 20 kg ryb!

W zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników, gdyż na brzegu Topoli zameldowało się 55 zawodników, głównie z powiatu ząbkowickiego, ale nie tylko. Wędkarze przybyli także z Bielawy, Łagiewnik, a nawet Oławy. Łowiono na dwie wędki od godziny 18 w sobotę do godziny 8 w niedzielę.

Zawody wygrał Tomasz Mołdawiak, który zawody zakończył z imponującym wynikiem 21,320 kg złowionych ryb. Drugie miejsce zajął Andrzej Iwanciów, a trzecie Karol Pietkiewicz. Ogólnie nagrodzono 20 zawodników, były też wyróżnienia indywidualne (największa ryba, najmniejsza ryba oraz największa ilość złowionych ryb).

- Kolejne zawody dopiero pod koniec sierpnia. W ostatnia niedzielę miesiąca na zalewie Topola odbędą się spławikowo-gruntowe zawody rodzinne. Już teraz możemy zdradzić, że na wszystkich uczestników czeka niespodzianka - mówi Daniel Ciepierski, prezes koła.

Zawody zorganizowało Koło PZW Ząbkowice Śląskie przy znacznym wsparciu gminy Ząbkowice Śląskie. W tym roku do współorganizacji włączyły się również Koła PZW z Barda, Kamieńca Ząbkowickiego i Ziębic, a także osoby prywatne. Puchary ufundowało natomiast ząbkowickie starostwo powiatowe.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA