Express-Miejski.pl

Odtworzą bitwę sprzed 210 lat. Święto Srebrnogórskiej Twierdzy już w najbliższy weekend

Rekonstrukcja bitwy z 1807 roku jest co roku największą atrakcją Święta Srebnogórskiej Twierdzy fot.: em24.pl / Radosław Chuchra

10 czerwca odbędzie się tradycyjne coroczne Święto Srebrnogórskiej Twierdzy. Główną atrakcją imprezy będzie rekonstrukcja bitwy z 1807 roku.

W bitwie weźmie udział około 180 żołnierzy. Jej początek o godz. 16.30. Rekonstrukcja nawiązuje do wydarzeń z 28 czerwca 1807 roku, kiedy to nastąpił główny szturm wojsk napoleońskich na Twierdzę Srebrnogórską. Twierdza nie została jednak zajęta, gdyż 9 lipca podpisano pokój w Tylży.

Święto Twierdzy Srebnogórskiej to jednak nie tylko rekonstrukcja bitwy, ale także wiele innych atrakcji. Już od godz. 10 będzie można zwiedzać obiekt pod okiem przewodnika, a od godz. 12 rozpocznie się festiwal pn: „Wiktuały Srebrnogórskiej Twierdzy”, w programie którego zaplanowano: warsztaty i pokazy kulinarne, gotowanie żołnierskiej strawy na gigantycznej patelni czy jarmark produktów regionalnych. Goście mogą liczyć na bezpłatną degustację potraw. Nie zabraknie też zabaw dla dzieci oraz konkursów.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA