Express-Miejski.pl

Zbliża się największa impreza karpiowa w regionie. Zwolniły się trzy miejsca

Frankenstein Carp Meeting - siódma edycja imprezy fot.: Organizatorzy

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Półtora miesiąca pozostało do ósmej edycji Frankenstein Carp Meeting, czyli Dolnośląsko-Opolskiego Meetingu Karpiowego. Są jeszcze wolne miejsca.

Pięciodniowa impreza rozpocznie się 31 maja i potrwa do 4 czerwca. Karpiarze w dwuosobowych zespołach przez pięć dni i cztery noce będą rywalizowali o miano najlepszej ekipy. Zawody tradycyjnie odbędą się na zbiorniku wodnym Kozielno.

W tym roku udział w zawodach weźmie maksymalnie 30 dwuosobowych drużyn, głównie z województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Nie zabraknie również akcentów zagranicznych. Swój udział potwierdziły drużyny z Niemiec oraz Anglii. - Już tydzień po ogłoszeniu zapisów lista startowa została zapełniona i tylko dzięki rezygnacji z udziału trzech ekip (sprawy rodzinne i losowe) mamy wolne miejsca. Zachęcamy do zapisów, kto pierwszy ten lepszy – mówi Daniel Ciepierski, organizator imprezy. Wpisowe wynosi 500 zł.

Zasady zawodów są proste. Wygrywa ta ekipa, której trzy największe ryby osiągną największą wagę. Do klasyfikacji brane są karpie i amury powyżej 2 kg. W ubiegłym roku zwycięzcą imprezy została  ekipa Genesis Carp Team Poland II, którą tworzyli Adam Kowalczuk oraz Mariusz Korecki. Zwycięzcy złowili trzy ryby o łącznej wadze 27.380 kg.

Ubiegłoroczna impreza była zdecydowanie najlepsza pod względem „okazów”.  - Podczas siódmej edycji  złowiono jedenaście ryb i jest to wynik lepszy, aniżeli sumując sześć poprzednich. W  ubiegłym roku rybki „brały” tak jak należy  i mam nadzieję, że teraz będzie podobnie – dodaje Ciepierski.

W tym roku pula nagród w sprzęcie karpiowym wyniesie około 10 tys. zł. Zwycięzcy otrzymają 4 kołowrotki Shimano ULTEGRA 14000 XSD oraz puchary i drobne upominki. Za drugie miejsce przewidzieliśmy 2 łózka Traper Prestige (8 nóg) oraz 2 fotele Elektrostatyk., a za trzecie dwie echosondy z kolorowym wyświetlaczem Humminbird PiranhaMax 197 CX DI. - Mamy też nagrody za kolejne trzy miejsca, za największą i najmniejszą rybę, a spośród wszystkich uczestników rozlosujemy łódkę do wywózki Magnum z autopowrotem - zapewnia organizator.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA