Express-Miejski.pl

Uwaga wędkarze! Nowe przepisy na naszych wodach. Jest też kalendarz imprez 2017

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Zarząd Koła PZW w Ząbkowicach Śląskich informuje wędkarzy, iż wprowadzono kilka zmian odnośnie wędkowania na Zbiornikach Topola i Kozielno oraz zbiornikach drobnych.

Limit leszcza i wymiar ochronny 

Pod koniec listopada 2017 roku Zarząd Okręgu PZW Wałbrzych przyjął uchwałę stanowiącą, iż w 2017 roku na Zbiornikach Topola oraz Kozielno ustalono dolny wymiar leszcza wynoszący 35 cm. Zmniejszono również dobowy limit leszcza do 8 kg. Zgodnie z uchwałą wprowadzona zakaz połowu w okresie 1 marca – 31 maja każdego roku na odcinku brzegu od tzw. „mostu garbatego” 200 m w stronę zbiornika Topola.

Małe zbiorniki nie będą zamykane po zarybieniach

Uchwałą nr 13/2017 Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Wałbrzychu na posiedzeniu w dniu 8 lutego zniósł zapis, który mówił, że wszystkie zbiorniki drobne po zarybieniu karpiem zostają zamknięte po zarybieniu karpiem,. Obecne obostrzenie mówi, że jedynie w tym okresie (dwa tygodnie po zarybieniu) zakaz obowiązuje połów i posiadanie wyłącznie karpia. Inne gatunki ryb mogą być poławiane.

Jest kalendarz imprez wędkarskich Koła PZW Ząbkowice Śląskie
W 2017 roku koło PZW zaprasza na siedem imprez wędkarskich. Dwie z nich z czyli, Powiatowe Zawody Nocne (10-11 czerwca) oraz Nocne o Puchar Prezesa (2-3 października) maja charakter otwarty, czyli każdy członek PZW z aktualnymi opłatami może wziąć w nich udział, niezależnie od przynależności do koła. Szczegóły na poniższym plakacie.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA