Express-Miejski.pl

Ząbkowiccy gimnazjaliści laureatami zDolnego Ślązaka

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Kiedy inni gimnazjaliści będą zmagać się z egzaminem gimnazjalnym, oni będą zwolnieni z rozwiązywania jednego testu. Mowa o dwóch laureatach konkursu zDolny Ślązak.

Witold Podraza z ząbkowickiego gimnazjum nr 2 okazał się laureatem dziesiątego konkursu języka niemieckiego zDolny Ślązak Gimnazjalista, który jest organizowany przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu. Podobny tytuł zdobył też uczeń gimnazjum nr 1 Kacper Woźny. Uczeń „jedynki” znalazł się w gronie laureatów szesnastego konkursu historycznego z elementami WOS, również organizowanego w ramach konkursu zDolny Śląsk Gimnazjalista.

Dla obu uczniów jest to szczególne osiągnięcie, ponieważ oprócz sukcesu, jakim jest zwycięstwo w konkursie wojewódzkim, uprawnia ono również do tego, aby uczniowie zostali zwolnieni z części egzaminów gimnazjalnych. Witold Podraza bez konieczności pisania egzaminu z części językowej będzie mógł poszczycić się maksymalnym wynikiem, a Kacper Woźny będzie mógł zostać w domu kiedy jego rówieśnicy będą zmagać się z testem z historii z elementami wiedzy o społeczeństwie.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA