Express-Miejski.pl

Wyłożą kostką teren przy świetlicy i plac zabaw. Ruszają inwestycje w gminie Ciepowody

zdjęcie ilustracyjne fot.: bom

Do końca maja zostanie wykonane podłoże z kostki betonowej przy świetlicy w Starym Henrykowie oraz na placu zabaw w Brochocinie, gdzie znajduje się altana wolnostojąca.

Podobnej inwestycji mogą spodziewać się mieszkańcy Tomic. Tam oprócz utwardenia podłoża pod altanką wolnostojącą dodatkowo zostanie wykonane wejście na plac zabaw.

Wykonawcą wszystkich inwestycji będzie firma KriBud ze Zwróconej, która zaoferowała najniższą cenę za wykonanie zadań. Suma, jaką gmina będzie musiała wyasygnować na owe prace wyniesie łącznie około 20 tys. zł.

W przetargu było także zapytanie o realizację zadania związanego z poprawą zagospodarowania placu Adama Mickiewicza w Ciepłowodach. Wszystkie oferty na to zadanie przewyższały jednak kwotę, jaką samorząd zdecydował się przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. - Zamierzamy przeprowadzić negocjacje z firmą, która złożyła najtańszą ofertę. Rozmowa z potencjalnym wykonawcą jest niezbędna, gdyż zaproponowana kwota o prawie 9 tys. zł przekracza środki, które założyliśmy w budżecie na realizację tej inwestycji – informuje wójt Łukasz Białkowski. Szef ciepłowodzkiego urzędu zaznacza, że w przypadku braku możliwości obniżenia ceny, samorząd postara się wygospodarować dodatkowe środki na realizację tego zadania.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA