ZLF: Znamy pierwsze rozstrzygnięcia. Sokółka i Rafting Bardo spadkowiczami

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Amatorzy i Precelek rzutem na taśmę wywalczyli awans do wielkiego finału tegorocznej Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Finałową czwórkę uzupełnią Nauczyciele i Straż Pożarna.

Miejsca spadkowe zajęli Sokółka Srebrna Góra oraz Rafting Bardo, który już w przedostaniej kolejce za drugiego walkowera został wycofany z ligi. W barażach o utrzymanie zagrają Consultor Team i Topory. Sezon zasadniczy i tegoroczne rozgrywki na piątej pozycji zakończyła ekipa Agressive, a na szóstej uplasował się Orzeł Piława Dolna. Piławianie w ostatniej kolejce otrzymali trzy punkty bez gry o tym jak z rozgrywek wycofano ekipę Rafting Bardo.

W pierwszym sobotnim pojedynku wygraną w fazie zasadniczej przyklepali sobie strażacy, którzy zwyciężyli Sokółkę Srebrna Góra 6:3 (3:1) . Srebrnogórzanie zajęli w lidze dziewiątą lokatę i zanotowali spadek do II ligi. Straż pożarna od początku kontrolowała boiskowe wydarzenia i jej zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone.

Sokółka Srebrna Góra 3:6 (1:4) Straż Pożarna
Bramki: Marcin Stachura x2, Remigiusz Markiel - Wojciech Jamborski, Tomasz Szczepek x2, Tomasz Starczynowski, Przemysław Madej, ?

W drugim pojedynku Nauczyciele wysoko pokonali Agressive, który wypadł z pierwszej czwórki i zakończył rozgrywki na piątej lokacie. Nauczyciele tym zwycięstwem przyklepali sobie drugą pozycję w tabeli. Wyrównana w tej konfrontacji była tylko pierwsza połowa spotkania i początek drugiej. Jako pierwsi prowadzenie objęli gracze Agressive po golu Piotra Wiśniewskiego, ale już po chwili wyrównał Kamil Kuska. Następnie to Nauczyciele dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale Agressive za każdym razem zdołał doprowadzić do remisu. Gdy wydawało się, że wraz z upływem czasu mający tylko jednego zmiennika Nauczyciele opadną z sił i Agressive powalczy o zwycięstwo, to kilkukrotny mistrz rozgrywek z poprzednich lat wrzucił wyższy bieg i „wypunktował” rywali, zwyciężając ostatecznie 9:3.

Nauczyciele 9:3 (2:2) Agressive
Bramki: Kamil Kuska x4, Szymon Krocz x2, Sławomir Krocz, Tomasz Zieliński - Piotr Wiśniewski x2, Bartłomiej Cebula

Niesamowicie emocjonujący przebieg miała konfrontacja pomiędzy Amatorami Ziębice a Consultor Teamem. Consultor Team by myśleć o awansie musiał ten pojedynek wygrać, Amatorom wystarczył zaś remis.

Jako pierwsi prowadzenie objęli gracze Consultor Teamu, ale Amatorzy Ziębice szybko odrobili straty i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Niżej notowany Consultor Team nie dawał jednak za wygraną i choć przegrywał 1:3 i 2:4 to zdołał odrobić straty i w 37. minucie wyszedł nawet na jednobramkowe prowadzenie 5:4. Amatorzy szybko zniwelowali straty, lecz w ostatniej minucie nie ustrzegli się błędu i na minutę przed końcem znów przegrywali. Niespełna 30 sek. przed końcową syreną rzut karny na wagę awansu Amatorów do finałowej czwórki wykorzystał Damian Kozłowski, doprowadzając w meczu do remisu.

Consultor Team z dwunastoma punktami zajął w tabeli siódme miejsce i zagra w barażach o utrzymanie. Ich rywalem będzie czwarty zespół drugoligowych rozgrywek.

Amatorzy Ziębice 6:6 (3:2) Consultor Team
Bramki: Paweł Mazur, Damian Kozłowski x2, Arkadiusz Ziółkowski x2, Przemysław Palmowski - Paweł Dudzic x2, Mateusz Faron x2, Krzysztof Trepka, Jakub Wróblewski

Ambitnie walczące Topory przez pierwsze 20 minut walczyły jak równy z równym w spotkaniu z Precelkiem, któremu tylko zwycięstwo gwarantowało awans do najlepszej czwórki i szansę na obronę tytułu. Ubiegłoroczny mistrz jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, jednak Topory za każdym razem doprowadzały do wyrównania. Do przerwy rezultat brzmiał 3:3 i cały czas był sprawą otwartą.

Po zmianie stron początkowo zarysował się identyczny scenariusz jak w pierwszej odsłonie. Na prowadzenie 4:3 wyszedł Precelek, lecz po chwili Topory po raz czwarty zniwelowali straty. Gdy wydawało się, że kibice będą świadkami emocjonującej końcówki Precelek szybko zdobył trzy bramki i zdołał odskoczyć rywalom. Topory co prawda zdobyły jeszcze piątego gola, ale chwilę później do siatki znów trafili ubiegłoroczni mistrzowie, utrzymując bezpieczną przewagę. Rezultat pojedynku kilka minut przed końcem rywalizacji ustaliły Topory, zdobywając trafienie na 8:6.

Precelek dzięki wygranej jako czwarty zespół awansował do wielkiego finału Ząbkowickiej Ligi Futsalu, zaś Topory zakończyły rozgrywki na ósmym miejscu i o utrzymanie zagrają z trzecim zespołem drugoligowych rozgrywek.

Precelek 8:6 (3:3) Topory
Bramki: Dawid Kuriata x3, Damian Kaczmarczyk x3, Radosław Wandzel x2 - Piotr Kupiec x2, Wojciech Siewruk, Paweł Moszumański, Mateusz Ferenc

W niedzielę mecze II i III ligi nie odbyły się ze względu na pokaz tańca, który tego dnia odbywał się w hali Słonecznej.