Radny zapewnił zwycięstwo! Gmina pokonała powiat

Wielki mecz: Gmina 4:3 (3:1) Powiat

Wielki mecz: Gmina 4:3 (3:1) Powiat fot.: em24.pl

Na niespełna trzy minuty przed końcem pojedynku Piotr Kupiec zapewnił zwycięstwo gminie Ząbkowice Śląskie w starciu z powiatem ząbkowickim. Emocji nie brakowało.

Mecze pomiędzy dwoma samorządami z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich od 2014 roku odbywają się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Nie inaczej było w tym roku. 16 grudnia od godz. 17 na parkiecie hali Słonecznej samorządowcy, pracownicy urzędów i sołtysi rywalizowali w meczu piłki nożnej. Grano 2x20 minut, pięciu zawodników w polu + bramkarz. W rolę sędziego wcielił się Artur Koza.

Jako pierwsza prowadzenie objęła gmina po bramce radnego Wojciecha Maja, któremu asystował sołtys Sulisławic Kamil Kłopot. Chwilę później było już 2:0, a do bramki powiatu trafił urzędnik Paweł Zieliński. Kontaktowym trafieniem dla powiatu w tej części gry popisał się Daniel Ciepierski z wydziału promocji i rozwoju, pokonując przewodniczącego rady miejskiej Andrzeja Dominika. Wynik na 3:1 do przerwy ustalił radny Piotr Kupiec.

Po zmianie stron powiat po bramkach Piotra Tołyża i Dariusza Michorczyka doprowadził do wyrównania i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem i o zwycięstwie zadecyduje konkurs rzutów karnych. Nic jednak bardziej mylnego. Próbkę swoich umiejętności ponownie dał radny Kupiec, zdobywając swojego drugiego gola i czwartego dla gminy Ząbkowice Śląskie.

W przerwie odbyły się konkursy dla licznie zgromadzonych kibiców. Były strzały rzutów karnych, żonglerka nogami i rzuty piłką do kosza. Na trybunach nie brakowało przyśpiewek zagrzewających do boju piłkarzy zarówno jednej jak i drugiej ekipy. Zbierano także pieniądze do puszki WOŚP. Kwota jaką udało się uzbierać to dokładnie 493,54 gr!

Po spotkaniu puchar przechodni po roku przerwy ponownie trafił do gminy. Kolejne spotkanie samorządowców już w przyszłym roku.