Zamek najlepszy podczas mikołajkowego turnieju w Ciepłowodach

Turniej mikołajkowy piłki nożnej w Ciepłowodach

Turniej mikołajkowy piłki nożnej w Ciepłowodach fot.: em24.pl

Piłkarze Zamka Kamieniec Ząbkowicki okazali się najlepsi podczas mikołajkowego halowego turnieju piłki nożnej w Ciepłowodach do lat 14.

W rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów. W grupie A znalazły się: Ślęża I Ciepłowody, Orzeł Mąkolno oraz Skałki Stolec, w grupie B rywalizowały: Ślęża II Ciepłowody, Unia Bardo oraz Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Grano 2x10 minut. Do finałów awansowały dwa zespoły.

Grupę A z kompletem punktów wygrali gospodarze z Ciepłowód, w grupie B również z dwoma wygranymi zwyciężyli gracze z Kamieńca Ząbkowickiego. Drugie miejsca zajęły Orzeł Mąkolno oraz Unia Bardo.

Unia Bardo 0:8 Zamek Kamieniec Ząbkowicki

W meczach półfinałowych zarówno Ślęża jak i Zamek wysoko pokonały mąkolnian i bardzian. Miejscowi wygrali 7:1 z Bardem, zaś ekipa z Kamieńca Ząbkowickiego okazała się lepsza od Orła Mąkolno, zwyciężając aż 8:1. Przegrani z półfinałów zagrali o trzecie miejsce, w którym lepsi okazali się gracze Orła, wygrywając 1:0. W finale Zamek pokonał miejscową Ślężę 4:2 i został zwycięzcą turnieju.

W międzyczasie przeprowadzono konkursy indywidualne dla zawodników. Najdalszym wyrzutem piłki popisała się bramkarka Skałek Stolec Paulina Zalega, rzuty karne najlepiej strzelał Jakub Mróz z Unii Bardo, a w konkursie skill challenge najlepszy okazał się Patryk Łudzik ze Ślęży Ciepłowody.

Wręczono też nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został Szymon Wójcik ze Ślęży (12 goli), MVP turnieju Patryk Łudzik również z ciepłowodzkiej drużyny (15 asyst), a nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Oskara Iskry z Zamka Kamieniec Ząbkowicki.

Organizatorem turnieju była Ślęża Ciepłowody przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury  i Promocji w Ciepłowodach i gminą Ciepłowody. W przerwach między meczami zawodnicy mogli skorzystać z obficie zaopatrzonego bufetu, o który zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzice.