Dwa zwycięstwa bez straty seta. Udany start ząbkowickich siatkarzy

ZTS Ząbkowice Śląskie 3:0 ULKS Ogień Żmigród

ZTS Ząbkowice Śląskie 3:0 ULKS Ogień Żmigród fot.: Magdalena Winnik / em24.pl

Dwa zwycięstwa zanotowali siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie w tegorocznych rozgrywkach trzeciej ligi i z kompletem punktów przewodzą w stawce.

Na inaugurację rozgrywek ząbkowiczanie pokonali na własnym parkiecie 3:0 (22, 18, 21) ULKS Ogień Żmigród. Mimo pewnego zwycięstwa siatkarze podkreślali, że nie było to idealne spotkanie, a w zespole drzemią jeszcze duże rezerwy. Gospodarzom zdarzały się kilkupunktowe przestoje, jednak goście mimo zdobywania punktów seriami i sporych przewag nie zdołali wygrać chociażby seta.

W drugiej kolejce podopieczni Henryka Saryczewa rozgromili w Jeleniej Górze miejscowy KS, nie pozostawiając rywalom złudzeń. O dominacji ząbkowiczan najlepiej świadczy druga partia, w której dali rywalom zdobyć ledwie sześć punktów. W pierwszym secie gospodarze zdołali zdobyć trzynaście oczek, w ostatnim szesnaście. Po dwóch kolejkach gracze z miasta Frankensteina mają komplet punktów i jako jedyny zespół nie stracili w rozgrywkach seta, co daje im przodownictwo w tabeli.

W najbliższą sobotę siatkarzy z Ząbkowic Śląskich czeka pierwszy poważniejszy sprawdzian. Ich rywalem będzie PKPS Siatkarz Bierutów. Początek rywalizacji w hali Słonecznej zaplanowano na godz. 17.