Jak szkoły z powiatu radziły sobie w zawodach sportowych? Sprawdź klasyfikację

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Szkolny Związek Sportowy opublikował wyniki uczniów w zawodach, które odbywały się w ubiegłym roku szkolnym.

W kategorii szkół podstawowych sklasyfikowano 680 placówek istniejących w województwie dolnośląskim. Jakiekolwiek punkty zdobyło 539 z nich. Na 38 miejscu w klasyfikacji znaleźli się uczniowie ze Złotego Stoku, którzy we wszystkich sportowych zawodach szkolnych zgromadzili łącznie 925 punktów. Są one przyznawane za udział w poszczególnych rywalizacjach i zajęte miejsca.

Na drugim miejscu w powiecie wśród szkół podstawowych uplasowali się młodzi sportowcy ze szkoły podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich (109 miejsce), a zaraz za nimi na 114 miejscu znalazła się podstawówka z Budzowa. 138 lokatę zajęli uczniowie szkoły podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, 159 miejsce przypadło młodym sportowcom z Barda, 165 uczniom z Ciepłowód i 172 ze szkoły podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. Pozostałe szkoły znalazły się w trzeciej, czwartej i piątej setce rankingu lub zostały sklasyfikowane na samym końcu ze względu na brak udziału w zawodach.

Wśród gimnazjów najlepsi w powiecie okazali się zdecydowanie uczniowie gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich, zajmując 20 miejsce w stawce 394 szkół (punktujących 346). Na 84 miejscu uplasowali się sportowcy z gimnazjum nr 1 w Ziębicach, a dwa oczka niżej szkoła gimnazjalna ze Złotego Stoku. W drugiej setce znalazły się pozostałe szkoły – gimnazjum z Przyłęku (112 miejsce), Kamieńca Ząbkowickiego (123 miejsce) i ząbkowickiej dwójki (166 miejsce). Gimnazjum w Budzowie zajęło 208 lokatę.

Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to na 21 pozycji wśród 235 szkół (punktujących 189) sklasyfikowano ZSP w Ziębicach. Sześć pozycji niżej znalazł się ząbkowicki ogólniak, a Zespół Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich zajął 81 miejsce. Na 145 miejscu uplasowało się KLO w Henrykowie.

W klasyfikacji powiatów, powiat ząbkowicki zajął 20 miejsce w stawce 30 samorządów z województwa dolnośląskiego.