Uczniowie ząbkowickiej jedynki wyjadą na mistrzostwa Polski

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: Coca-Cola Cup

Uczniowie z ząbkowickiego gimnazjum nr 1 zajęli czwarte miejsce w finale makroregionalnym turnieju Coca-Cola Cup, który odbył się w poprzednią niedzielę w Chorzowie.

Podopieczni Tomasza Stelmacha jak burza przebrnęli trzy pierwsze etapy, jednak pierwszy poważny test czekał ich w Chorzowie. Tam ząbkowiczanie spotkali się z najlepszymi zespołami z łódzkiego, opolskiego i śląskiego. W fazie grupowej gimnazjaliści z jedynki pokonali 6:1 gimnazjum ze Strykowa, zremisowali 4:4 z drużyną z Brzegu i pewnie pokonali 4:0 szkołę z Jastrzębia-Zdroju.

Tabela:
1. Publiczne Gimnazjum nr 1 Ząbkowice Śląskie – 7 pkt + 3 za grę fair play
2. Zespół Szkół nr 5 Jastrzębie-Zdrój – 6 pkt + 2 za grę fair play
3. Gimnazjum nr 2 Brzeg – 4 pkt + 3 pkt za grę fair play
4. Zespół Szkół Nr 1 Stryków – 0 pkt + 3 pkt za grę fair play

W ćwierćfinale ząbkowiczanie rozgrywali najważniejsze spotkanie turnieju. Mierzyli się z gimnazjum nr 2 w Legnicy. Żeby pojechać na finał do Gdańska musieli to spotkanie wygrać. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które lepiej wykonywali ząbkowiczanie i awansowali do półfinału turnieju makroregionalnego, awansując jednocześnie do krajowego finału.

W półfinale ząbkowiczanie przegrali 0:1 z gimnazjum nr 10 w Tychach, a w meczu o trzecie miejsce podopieczni Tomasza Stelmacha ulegli Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica 1:3. Turniej wygrał zespół z Chorzowa. W dniach 10-11 czerwca gimnazjaliści z ząbkowickiej jedynki wyjadą do Gdańska na turniej finałowy tej edycji Coca-Cola Cup. - Będziemy walczyć o jak najlepsze miejsce - zapowiada Szymon Krocz, jeden z filarów ząbkowickiego zespołu.

Skład drużyny z gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich: Oskar Łyżwiński, Szymon Krocz, Damian Różana, Dawid Różana, Konrad Maciak, Maciej Rudy, Mateusz Łaszczewski, Piotr Tworzydlak, Michał Mosek i Michał Szpilarewicz, opiekun: Tomasz Stelmach