Pobiegli Śladem Księgi Henrykowskiej

Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej

Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej fot.: Jacek Urbanowicz / Pro-Run Wrocław

Michał Sikora z Żelowic okazał się najlepszy w pierwszym Biegu Śladem Księgi Henrykowskiej na dystansie 21 km. Wśród kobiet triumfowała Marzanna Baryła ze Strzelina.

Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej to nowa impreza na Dolnym Śląsku, a 30 kwietnia odbyła się jej pierwsza edycja. Frekwencja jednak dopisała – półmaraton ukończyło 117 osób, a bieg na dziesięć kilometrów 161 biegaczy i biegaczek. Organizatorem wydarzenia był Klasztor Księgi Henrykowskiej przy współpracy ze stowarzyszeniem Pro-Run z Wrocławia.

Michał Sikora dystans 21 kilometrów pokonał w czasie 1h 23 min i 3 sek, wyprzedzając drugiego Grzegorza Uramka z Obornik Śląskich o ponad minutę. Trzeci na mecie zameldował się zawodnik Sparty Ziębice – Dariusz Bodio z czasem 1h 25 min i 49 sek. Pierwsza na mecie Marzanna Baryła uzyskała czas 1h 45 min i 21 sek. Z czasem gorszym o ponad dwie minuty jako druga linię mety przekroczyła Agnieszka Pilch ze Strzelina, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Gabriela Kociok ze Starych Siołowic (czas: 1h 48 min 29 sek).

Dziesięciokilometrowy dystans najlepsi pokonywali w niewiele ponad pół godziny. Wśród mężczyzn triumfował Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla, uzyskując czas 35 min 39 sek. Drugi na mecie z ponad minutową stratą był Krzysztof Okrzesik, a trzecia lokata powędrowała do legniczanina Mariusza Tokarczyka, który z Okrzesikiem przegrał o trzy sekundy (czas: 36 min 59 sek). W kategorii pań wygrała Agata Tekieli z Bystrzycy Kłodzkiej (czas. 42 min 52 sek), druga była Angelika Janczak z Legnicy (czas: 45 min 38 sek), a podium uzupełniła Barbara Łomnicka z Wrocawia (czas: 46 min 58 sek)