Strażacy z Ząbkowic Śląskich na podium zawodów wojewódzkich

Trzynaste Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym

Trzynaste Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym fot.: KW PSP Wrocław

Strażacy z Ząbkowic Śląskich zajęli trzecie miejsce w trzynastych Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym. Wygrali wrocławianie.

W poprzedniej edycji ząbkowiczanie wywalczyli wicemistrzostwo, ulegając tylko ekipie z Milicza. W tegorocznych zmaganiach KP PSP Ząbkowice Śląskie okazała się słabsza zarówno od miliczan jak i zwycięzców z Wrocławia. W zawodach wzięło udział 26 zespołów z całego Dolnego Śląska.

Mistrzostwa odbywały się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 4x100 metrów i pożarnicze ćwiczenie bojowe. Obie konkurencje zespoły wykonywały dwukrotnie – do klasyfikacji liczył się lepszy czas. W sztafecie ząbkowiczanie zajęli drugie miejsce z czasem 67.59 sek, ulegając tylko zespołowi z Wrocławia (czas: 66.28 sek.). Nieco gorzej poszło im w „bojówce”. Tam zajęli dopiero czwartą lokatę i w końcowym rezultacie zakończyli  mistrzostwa na najniższym stopniu podium.

To kolejny sukces ząbkowickich strażaków, którzy regularnie zajmują czołowe miejsca podczas zawodów wojewódzkich. Przed dwoma laty ząbkowiczanie okazali się najlepsi, ustanawiając wówczas rekord województwa rekord województwa w ćwiczeniu bojowym.

Skład KP PSP Ząbkowice Śląskie: Sylwester Dziatłowicz, Mateusz Stachowicz, Sławomir Sobieraj, Marcin Kolasa, Krzysztof Czachor, Bartłomiej Prorok, Łukasz Chmiel, Dawid Pajor, Mateusz Rożniatowski, Kamil Zębala