7-latek ze szkoły w Budzowie trzeci w województwie

Tomasz Wijaszka na trzecim stopniu podium

Tomasz Wijaszka na trzecim stopniu podium fot.: Leokadia Głowacka

23 kwietnia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów do lat 7 w szachach. Miejsce na podium zajął Tomasz Wijaszka ze szkoły podstawowej w Budzowie.

Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim, 6 rund, tempem 30 min. na partię dla każdego zawodnika, a arena zmagań było Centrum Sportowe Hasta la Vista we Wrocławiu.

7-latek reprezentujący szkołę podstawową w Budzowie odniósł pięć zwycięstw, pokonując m.in. zawodników z Wrocławia czy reprezentanta klubu szachowego z Jeleniej Góry. Tomek musiał uznać wyższość tylko Filipa Pawickiego z Wrocławia, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie pojedynki. W zawodach w kategorii chłopców wystartowało 47 zawodników.