Biegacze rywalizowali w Górach Bardzkich

Silver Run 2016 w Górach Bardzkich

Silver Run 2016 w Górach Bardzkich fot.: em24.pl

Ponad pięćdziesięciu biegaczy i biegaczek stanęło na starcie górskiego biegu Silver Run, który odbył się 19 marca w Górach Bardzkich.

Wśród mężczyzn triumfował Robert Studziński z Głuchołaz z czasem 52 minuty i 17 sekund. Za jego plecami na metę wbiegł Piotr Holly z Wałbrzycha (czas: 54 min 37 sek), a trzecie miejsce na podium trafiło do Piotra Basińskiego z Wrocławia (czas: 54 min 56 sek.)

U kobiet najlepsza okazała się ząbkowiczanka Agnieszka Malik, która dwunastokilometrowy górski dystans przebiegła w czasie 1 godzina 9 minut i 41 sekund. Drugą lokatę zajęła Anna Jarosz z Czarnkowa (1 godz. 11 min 4 sek), a na najniższym stopniu podium uplasowała się Paulina Mędrek z Wrocławia (1 godz. 11 min 22 sek.).

12-kilometrowa trasa przebiegała leśnymi drogami, zahaczając o Górską Kaplicę. Start i meta odbyły się w parku za rzeką. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i bilet na spływ pontonowy z firmą Ski-Raft, najlepsza trójka dodatkowo statuetki i gadżety promocyjne gminy Bardo, a zwycięzcy także kwiaty.

Kolejny bieg w ramach imprezy Silver Run w powiecie ząbkowickim już za miesiąc. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Srebrnej Górze [relacja z poprzedniej edycji: Silver Run ze srebrnogórską twierdzą w tle]