Młodziki Orła przygotowują się do rundy wiosennej

Młodziki AP Orzeł Ząbkowice Śląskie po jednym ze zwycięskich meczów

Młodziki AP Orzeł Ząbkowice Śląskie po jednym ze zwycięskich meczów fot.: AP Orzeł Ząbkowice Śląskie

Intensywnie do rundy wiosennej pod okiem trenera Piotra Kupca przygotowują się młodziki Akademii Piłkarskiej Orzeł Ząbkowice Śląskie występujący w lidze dolnośląskiej.

Rozgrywki Ligi Dolnośląskiej Młodzika przed sezonem przeszły małą reorganizację. Utworzono cztery grupy po dziesięć zespołów, a po rundzie jesiennej po trzy najlepsze drużyny z każdej ligi stworzyły tzw. grupę mistrzowską. Ząbkowiczanom do grona najlepszych nie udało się awansować, jednak będą grać wśród zespołów, które w swoich grupach uplasowały się na pozycjach 4-6. Biało-niebiescy jesienią grali w kratkę, notując cztery zwycięstwa i pięć porażek, co dało im piąte miejsce po pierwszej rundzie. Na wiosnę podopiecznych Piotra Kupca czekają mecze m.in. z FC Wrocław Academy, dwoma zespołami Miedzi Legnica, Śląskiem Wrocław czy UKS Lechią Dzierżoniów.

Ząbkowiczanie zimą rozegrali już cztery mecze kontrolne, w których odnieśli trzy zwycięstwa (z Unią Złoty Stok 3:2, Orłem Piątkowisko 3:0 – woj. łódzkie i Polonią Bystrzyca Kłodzka 5:3), a także zanotowali remis (2:2 z Nysą Kłodzko). Do drużyny w zimowej przerwie dołączyli Dominik Zygmunt, który wrócił do treningów i Marceli Kwartnik z Orlika Ząbkowice Śląskie. Bliski powrotu do ząbkowickiej drużyny jest Kamil Ostaszewski, które ostatnie kilka miesięcy spędził w Zagłębiu Lubin. - Z zespołem trenuje też trzech zawodników Piasta Nowa Ruda, którzy być może zasilą nasze szeregi – komentuje trener Piotr Kupiec. Jedynym ubytkiem jest Jonatan Czerniejewski, który nie wznowił treningów, a który od rundy wiosennej najprawdopodobniej powróci do bardzkiej Unii.

- Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować sił w naszym zespole grającym w Lidze Dolnośląskiej Młodzika zapraszamy. Kontakt telefoniczny – 791-442-360 – zachęca trener młodych Orłów i zaprasza na stronę poświęconą drużynie AP Orzeł Ząbkowice Śląskie (rocznik 2003 i młodsi).