Brak śniegu nie przeszkodził. Bieg św. Floriana w stoszowickiej gminie

Bieg św. Floriana na trasie Dziewięciu Buków w Srebrnej Górze

Bieg św. Floriana na trasie Dziewięciu Buków w Srebrnej Górze fot.: UG Stoszowice

13 lutego na trasie Dziewięciu Buków w Srebrnej Górze odbył się Bieg św. Floriana. Impreza została zorganizowana po dwuletniej przerwie.

W latach wcześniejszych zawodnicy rywalizowali w narciarstwie biegowym, a impreza przyciągała do gminy rzeszę miłośników „biegówek”. Ostatnie dwie edycje ze względu na brak śniegu odwoływano. Tym razem, mimo niekorzystnych warunków do ścigania się na nartach, imprezę postanowiono zorganizować. Startujący na nogi nie założyli jednak nart, a dobre buty do biegania, gdyż na około 7-kilometrowej trasie odbywał się bieg przełajowy.

W kategorii strażaków zwyciężył Łukasz Sikorski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie (czas: 22 min 21 sek), wyprzedzając Marcina Pasternaka i Dawida Żytkowicza. Na czwartym miejscu zameldował się wójt gminy - Paweł Gancarz. Strażacy rywalizowali na dystansie pięciu kilometrów. Na dłuższej, dziewięciokilometrowej trasie pierwsze miejsce wywalczył Grzegorz Bagiński z Bielawy (czas: 38 min 16 sek), drugie Wojciech Siewruk, a na trzeciej lokacie uplasował się Michał Jakubowski. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i materiały promocyjne gminy Stoszowice.

Organizatorzy dziękują za udział wszystkim uczestnikom oraz instytucjom, które wsparły organizację biegu i zapraszają za rok. Wstępny termin to przedostatni weekend stycznia. Jeżeli pogoda pozwoli rywalizacja, zgodnie z tradycją, odbędzie się na biegówkach. Jeśli nie, znów zorganizowany zostanie bieg przełajowy.