Wzniósł nad siebie ponad 200 kg, lecz nie wygrał. Buczko na podium w Złotoryi

Podium w kategorii seniorów do 82,5 kg. Na najniższym stopniu podium Jarosław Buczko fot.: Wilkołak Złotoryja

Jarosław Buczko powrócił na podium w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem sieroszowianin zanotował udany występ w Złotoryi, gdzie zajął trzecie miejsce.

Buczko wystartował w kategorii seniorów do 82,5 kg i jak mówił przed występem, czeka go bardzo ciężki start, a wywalczenie miejsca na podium będzie już sporym sukcesem. Zawody w Złotoryi co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród siłaczy z całego kraju, a poziom zawodów Buczko określił rangą porównywalną do zawodów mistrzostw Europy i świata. W tym roku pojawili się także zawodnicy z zagranicy.

23-latek trzecie miejsce wywalczył dzięki zaliczonemu drugiemu podejściu, w którym zdołał wznieść nad siebie sztangę o ciężarze 202,5 kg. W trzecim podejściu Buczko próbował wycisnąć jeszcze 2,5 kg więcej, jednak jego próba zakończyła się fiaskiem. Kategorię do 82.5 kg z wynikiem 210 kg wygrał Mateusz Pawlak z Tomaszowa Mazowieckiego, który w nagrodę otrzymał telewizor, drugie miejsce na podium wywalczył Robert Wrzawiński (Łódź) z rezultatem 205 kg.

- Stanąć na podium w Złotoryi wśród naprawdę tak bardzo utytułowanych zawodników to niemalże jak stanąć na pudle na Mistrzostwach Świata. Ja mam jednak taką zasadę, że jak wygrywać to z najlepszymi, a jak przegrywać to wiedzieć z kim, dlatego szczerze gratuluję moim rywalom i dziękuję za walkę do końca. Jeśli chodzi o samą imprezę to kapitalnie przygotowana, wszystko w jak najlepszym porządku. Chylę czoła organizatorom – komentuje swój występ i organizację zawodów aktualny mistrz świata w kategorii juniorów do lat 23.

Przed Buczkiem w nadchodzący weekend kolejne zawody.  - W piątek wyjeżdżamy do Kartuz i w sobotę kolejny start. Szykują się bardzo fajne zawody. Jeszcze tam nie byłem, a zawody podobno stoją na wysokim poziomie - zapowiada Buczko i dodaje, że zrobi wszystko, aby powrócić do domu z kolejnym medalem.