Turniej o puchar Tymbarku: Najlepsi uczniowie z Ząbkowic Śląskich i Kamieńca Ząbkowickiego

Eliminacje powiatowe turnieju o puchar Tymbarku

Eliminacje powiatowe turnieju o puchar Tymbarku fot.: UM Ząbkowice Śląskie

3 listopada na ząbkowickim orliku przy stadionie odbył się turniej powiatowy piłki nożnej „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku dla uczniów ze szkół podstawowych.

Do dalszej fazy rozgrywek awansowali: w kategorii starszej do lat 12 uczniowie z Ząbkowic Śląskich, w kategorii młodszej do lat 10 z Kamieńca Ząbkowickiego.

Znacznie więcej emocji wzbudził turniej do lat 12, gdzie pojawiły się cztery drużyny. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym 2x10 min. Najlepsza okazała się ekipa z ząbkowickiej trójki, którą poprowadził Krzysztof Cupiał. Zespół złożony głównie z zawodników z rocznika 2005 i młodszych pokonał 4:2 SP nr 2 w Ziębicach, 5:3 SP nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim i 8:0 ZSS w Ciepłowodach. - Zagraliśmy ze starszymi rywalami. Nasza drużyna była zdecydowanie najmłodsza w turnieju – mieliśmy tylko dwóch zawodników z rocznika 2004, reszta to chłopcy rok, a nawet dwa-trzy młodsi. Z kompletem zwycięstw awansujemy jednak do kolejnego etapu rozgrywek co cieszy i za co gratuluję moim zawodnikom – mówił Cupiał, który na co dzień jest trenerem uczniów w Akademii Piłkarskiej Orła Ząbkowice Śląskie.

Drugie miejsce zajęli w turnieju uczniowie z Kamieńca Ząbkowickiego, trzecie z Ziębic, a na czwartym uplasowali się uczniowie z Ciepłowód.

W kategorii U-10 zgłosiły się dwie drużyny. W meczu, którego stawką był awans do kolejnej fazy rozgrywek uczniowie z Kamieńca Ząbkowickiego pokonali 5:0 rówieśników z Ziębic.

Organizatorami turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich, animatorzy sportu Krzysztof Cupiał i Wojciech Siewruk pod patronatem PZPN i Urzędu Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich.