Zieliński znów z szansą na grę z Orłem na piersi. Reprezentacyjne powołania

Piotr Zieliński z powołaniem do kadry narodowej na listopadowe mecze towarzyskie fot.: Łączy Nas Piłka

Piotr Zieliński otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w piłce nożnej na towarzyskie mecze z Czechami i Irlandią, które odbędą się w połowie listopada.

Powołanie od Adama Nawałki dla 21-letniego wychowanka ząbkowickiego Orła i rodowitego ząbkowiczanina było formalnością. Piłkarz włoskiego Empoli regularnie gra w klubie, a obecnie jest w niezłej dyspozycji. W weekend strzelił gola i zanotował asystę, a w czwartkowym meczu, choć nie zaprezentował się już z tak świetnej strony, to spędził na boisku 90 minut, a jego zespół zremisował na wyjeździe z wyżej notowaną Sampdorią Genua 1:1.

Mecz z Islandią zaplanowany jest na 13 listopada w Warszawie. Cztery dni później kadra zagra we Wrocławiu z Czechami.

Wśród zawodników powołanych z lig zagranicznych są:

Artur Boruc (AFC Bournemouth), Łukasz Fabiański (Swansea), Wojciech Szczęsny (AS Roma), Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart), Thiago Cionek (Modena), Kamil Glik (Torino), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Łukasz Szukała (Osmanlispor), Jakub Błaszczykowski (Fiorentina), Kamil Grosicki (Stade Rennes), Maciej Rybus (Terek Grozny), Grzegorz Krychowiak (Sevilla), Piotr Zieliński (Empoli), Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam), Artur Sobiech (Hannover 96) i Robert Lewandowski (Bayern Monachium).

Powołania dla zawodników występujących w polskiej lidze selekcjoner ogłosi 6 listopada.