ZTS Ząbkowice Śląskie: Wygrana na inaugurację

ZTS Ząbkowice Śląskie 3:0 TS Volley Jelcz-Laskowice

ZTS Ząbkowice Śląskie 3:0 TS Volley Jelcz-Laskowice fot.: Magda Winnik

Od pewnego zwycięstwa trzecioligowe rozgrywki zaczęli siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie. Na własnej hali ząbkowiczanie pokonali bez straty seta TS Volley Jelcz-Laskowice.

Występujący w nowych strojach podopieczni Henryka Saryczewa praktycznie od początku do końca batalii kontrolowali boiskowe wydarzenia. Pierwszy set zakończył się wygraną ząbkowiczan do 20, w drugim rozbili oni rywali do 15, a w trzecim odnieśli wygraną, dając rywalowi zdobyć 22 oczka. Dzięki pewnemu zwycięstwu po pierwszej kolejce ząbkowiczanie znajdują się na czele tabeli ex-aequo z Opalem Kudowa-Zdrój.

Na trybunach tradycyjnie pojawił się klub kibica, który zagrzewał do boju ząbkowickich siatkarzy. Fani zapowiedzieli jednak, że w kolejnych meczach będzie ich jeszcze więcej i jeszcze głośniejszym dopingiem będą nieśli swoich pupili. Okazja do tego już  w najbliższą sobotę. Siatkarze z Ząbkowic Śląskich na własnej hali zmierzą się z Tygrysami Strzelin. W pierwszej kolejce najbliższy rywal ząbkowiczan przegrał 1:3 z Gwardią Wrocław.