Szalony mecz Unii, porażka Skałek

Pierwsze zwycięstwo Polonii

Pierwsze zwycięstwo Polonii fot.: mp

Aż czternaście bramek padło w zwycięskim dla Unii Bardo spotkaniu. Nieoczekiwanej porażki doznały Skałki Stolec, a wciąż dołuje Tarnovia Tarnów.

Porażka w sześć minut
Między 25., a 31. minutą Piast stracił trzy gole i przegrał 0:3 z Chrobrym II Głogów. Bramki dla rezerw zdobyli znajdujący się w kadrze pierwszego zespołu Karol Hodowany, Michał Bednarski i Bartosz Machaj, którego trafienie było ozdobą meczu. - Graliśmy na głównej płycie, której gabaryty były znacznym udogodnieniem dla gospodarzy. Chrobry miał w swoim składzie piekielnie szybkich skrzydłowych, którzy w ciągu chwili ustalili wynik meczu - mówi trener Karol Ulatowski. Wcześniej jednak noworudzian na prowadzenie mógł wyprowadzić Ernest Polak, ale trafił w słupek. - Żałuję, że nie udało się tej sytuacji wykorzystać - ubolewa szkoleniowiec Piasta, którego podopieczni po przerwie przejęli inicjatywę. - Zależało nam, aby zdobyć chociaż honorową bramkę, ale gdyby ona padła, to być może powalczylibyśmy o coś więcej - komentuje Ulatowski. W drugiej połowie gola strzelił Ernest Polak, ale znalazł się spalonym. Ponadto dogodnych sytuacji nie wykorzystali Dominik Stasiński i Łukasz Kamiński. Spotkania nie dokończył Krzysztof Konowalczyk, który nabawił się kontuzji mięśnia przywodziciela i może wypaść na co najmniej dwa tygodnie. Z dorobkiem sześciu punktów Piast plasuje się obecnie na ósmej lokacie.

Orkan Szczedrzykowice - GKS Kobierzyce 4:0
BKS Bobrzanie Bolesławiec - Orzeł Ząbkowice Śląskie 2.09.

Nysa popłynęła, Iskra bez wygranej, Polonia wciąż z zerem
- Każdy inny wynik aniżeli zwycięstwo w Kłodzku nie będzie nas satysfakcjonowało - powiedział przed meczem pewny swego Damian Węglarz. Po stojącym na słabym poziomie meczu Zamek okazał się minimalnie lepszy od Nysy. Bramkę na wagę zwycięstwo zdobył kapitan przyjezdnych Kamil Sienkiewicz. Dla Nysy jest to druga porażka w tym sezonie i druga już na własnym boisku. Zamek z kolei drugi raz wygrał. Bez zwycięstwa pozostają nadal Iskra Jaszkowa Dolna i Polonia Bystrzyca Kłodzka. Iskra przegrała 2:5 z LKS-em Bystrzyca Górna, a Polonia 1:2 z Victorią Tuszyn. - Pierwsza połowa była wyrównana. W drugiej byliśmy już zespołem słabszym i dlatego przegraliśmy. Nie mam w zwyczaju publicznie krytykować zawodników i indywidualne oceny usłyszą bezpośrednio ode mnie - tłumaczy trener Iskry Paweł Adamczyk. Na ten moment Iskra znajduje się na piętnastym miejscu w tabeli, a Polonia jest tuż za nią. Z bilansem bramkowym 1:11...

Hokejowe zwycięstwo bardzian, niespodziewana porażka złotoszczan
Już siedem punktów ma na swoim koncie Unia Bardo, która ograła... 9:5 Sudety Dziećmorowice, a hat-trickiem popisał się Łukasz Idzi. - Bardzo ważne trzy punkty po osobliwym meczu. Rzadko się bowiem zdarza, nawet w Klasie Okręgowej, że pada aż czternaście bramek. Jesteśmy jedną z drużyn, która jeszcze w tym sezonie nie przegrała i to jest powód do radości - powiedział Robert Herdy, który zaliczył jedno z trafień. Nieoczekiwanie natomiast przegrała Unia Złoty Stok, która uległa 1:4 Skalnikowi Czarny Bór. Złotoszczan rozbił duet Rafał Lipiński-Łukasz Piątek, którzy strzelili po dwa gole.

Triumf Orląt, zaskakująca porażka Śnieżnika
Wcześnie, bo już od godziny 11 Orlęta Krosnowice rywalizowały z MLKS-em Radków. - Trudne spotkanie, zwłaszcza że było rozgrywane przy wysokiej temperaturze. Szwankowała jednak skuteczność, bo nie wykorzystaliśmy przynajmniej trzech klarownych okazji, a poza tym świetnie bronił bramkarz gości - ocenia drugi trener Orląt Rafał Jóźwiak. Krosnowiczanie wygrali 2:1, a wynik został ustalony już do przerwy. Swoją drugą bramkę w tym sezonie zdobył Arkadiusz Pławiak. Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł także Hutnik Szczytna, a nie przegrał jeszcze beniaminek LKS Bierkowice.

Po raz drugi przegrał zaś Śnieżnik Domaszków. Zawodnicy Krzysztofa Dubinki nie sprostali Odrodzeniu Szalejów Dolny. Gospodarze już w 8. minucie wyszli na prowadzenie, gdy samobójcze trafienie zaliczył Adam Dubinko. Po przerwie wyrównał Wojciech Brogowski, ale w 88. minucie trzy punkty Odrodzeniu zapewnił Jacek Maruszak. - Pomimo wyniku, to my byliśmy stroną dominującą. Gospodarze na dobrą sprawę nie stworzyli żadnych sytuacji, a wygrali. W oczy szczególnie rzuciło mi się boisko, które utrudniało, a w wielu sytuacjach uniemożliwiało tworzenie i wykańczanie sytuacji - tłumaczy wyraźnie poirytowany Michał Socha, który wrócił do gry po jednomeczowej absencji. Z kolei w zdrojowych derbach lepsza Pogoń.

Porażka Skałek, przełamanie Polonii
Niespodziewanej porażki doznały Skałki Stolec, które przegrały 2:3 w Henrykowie z Henrykowianką. Z kolei trzeci raz z rzędu poległa Tarnovia Tarnów, tym razem 2:7 z Deltą Słupice i zamyką ligową tabelę. Pierwsze zwycięstwo zanotowała natomiast Polonia Ząbkowice Śląskie, która ograła 2:0 w Pieszycach Pogoń. Aż 1:6 przegrała z kolei Sparta Ziębice.

Czarni Sieniawka - Zieloni Łagiewniki 0:3
Koliber Uciechów - Klubokawiarnia Roztocznik 0:1
Płomień Makowice - Boxmet Piskorzów 2:2
Delta Słupice - Tarnovia Tarnów 7:2
Henrykowianka Henryków - Skałki Stolec 3:2
Niemczanka Niemcza - Orzeł Piława Dolna 7:1
Piławianka Piława Górna - Sparta Ziębice 6:1
Pogoń Pieszyce - Polonia Ząbkowice Śląskie 0:2