Bystrzyczanin najlepszy w drugiej edycji biegu "10 Ząbkowicka"

Bieg "10 Ząbkowicka - edycja 2015

Bieg "10 Ząbkowicka - edycja 2015 fot.: akme

Krzysztof Jilek z Bystrzycy Kłodzkiej okazał się najlepszym zawodnikiem drugiej edycji biegu "10 Ząbkowicka". Na starcie stanęło prawie pięciuset biegaczy.

Młody zwycięzca uzyskał czas 35 min i 6 sek, wyprzedzając drugiego Piotra Ślęzaka z Obornik Śląskich o osiem sekund. Podium z trzydziestosekundową stratą do lidera zamknął Alan Dobrowolski z Boguszowa-Gorce.

Wśród mieszkańców powiatu ząbkowickiego zwyciężył Wojciech Ptak, z czasem 37.58 zajmując 10 miejsce w klasyfikacji open. Za nim na metę wpadli kolejno: Radosław Mielecki, Bogusław Tomaka, Rafał Kuczera (wszyscy reprezentowali Ząbkowice Śląskie), Daniel Szlaga (Ziębice) i Robert Sadzik (Bardo).

Najszybszą kobietą na trasie biegu była Paulina Wojtanowska z Bielawy, uzyskując czas niespełna 41 minut i zajmując w klasyfikacji generalnej 31. pozycję. 35 w open była druga kobieta - Anna Więcek z Wrocławia, zaś trzecią z kolei najlepszą biegaczką okazała się Halina Schensna Radzikovska ze Świdnicy (42 open).

Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że najstarszy uczestnik biegu miał ponad 70 lat. Co ciekawe, w kategorii +70 wystartowało kilka osób, a najlepszy z nich z czasem niewiele ponad 45 minut uplasował się na 128 miejscu w klasyfikacji open. Był nim Narcyz Jasiecki ze Świdnicy.

Pełną listę wyników można znaleźć tutaj.