Orzeł ponownie zwycięża

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Orzeł Ząbkowice Śląskie pokonał na wyjeździe trzecią od końca Widawę Bierutów 5:2 (1:1) i tym samym zapewnił sobie spokojne utrzymanie w 4. lidze.

Początek spotkania nie zwiastował, że kibice zgromadzeni na stadionie zobaczą w niedzielne popołudnie aż siedem bramek. Oprócz trzech żółtych kartek jakie pokazał arbiter w dwóch pierwszych kwadransach gry z boiska wiało nudą. Tuż przed przerwą widawianie objęli jednak prowadzenie. Do siatki Igora Pierzgi trafił Adam Szczypkowski. Ząbkowiczanie odpowiedzieli trzy minuty później, a gola ładnym strzałem z dystansu zdobył Kamil Olejarnik. Do przerwy 1:1.

Drugie 45. minut dla podopiecznych Arkadiusza Albrechta były już znacznie lepsze. Na boisku po zmianie stron pojawił się Krzysztof Czachor i zanotował dwie asysty z rzutów rożnych, a do siatki trafili kolejno Hubert Górski i Damian Okrojek. Wynik na 4:1 dla gości podwyższył Olejarnik, wykorzystując dogranie Seweryna Raszpli. Rezerwowy Raszpla asystował też przy piątym golu dla Orła autorstwa innego zmiennika Marcina Gerlacha. W międzyczasie bierutowianie zdobyli drugiego gola – kilka minut po drugim trafieniu Olejarnika Pierzgę do kapitulacji zmusił Szymon Babiarz.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu ząbkowiczanie awansowali na ósme miejsce w tabeli i w przypadku dwóch wygranych w ostatnich meczach mają matematyczne szanse na zajęcie nawet piątego miejsca. W przypadku dwóch przegranych biało-niebiescy mogą maksymalnie spaść na dziesiąte miejsce, a ta lokata daje utrzymanie w lidze.

Skład Orła: Pierzga - Majewski, Górski, Postawa, Szymański (86' Tokaruk), Okrojek, Olejarnik, Wiszowaty (46' Czachor), Skubisz (70' Raszpla), Szydziak (83' Fudali), Kuriata (76' Gerlach)