Jabłoński ze złotem mistrzostw Europy. Juniorzy w drugiej części stawki

Wiesław Jabłoński ze złotym medalem mistrzostw Europy

Wiesław Jabłoński ze złotym medalem mistrzostw Europy fot.: armpower.net

Złoto i srebro z mistrzostw Europy w siłowaniu na rękę przywiózł Wiesław Jabłoński reprezentujący UKS Black Skorpion Przyłęk. Zawody odbywały się w Bułgarii.

W kategorii senior grand master +100 kg wystartowało dwóch zawodników. Oprócz Jabłońskiego był to reprezentant gospodarzy Lyuben Ivanov. Obaj panowie podzielili się krążkami – na lewą rękę złoto wywalczył Polak, na prawą lepszy okazał się Bułgar.

Klub z Przyłęku reprezentowało także dwóch juniorów. Daniel Burys w kategorii do lat 18 (kat. wagowa do 75 kg) zajął siódme miejsce na rękę prawą i ósme na lewą spośród jedenastoosobowej stawki. Cyprian Załoga w klasyfikacji juniorów do lat 21 (kat. wagowa do 70 kg) zajął dwunastą pozycję wśród 16 startujących. 19-latek wygrał jedną walkę, natomiast w dwóch musiał uznać wyższość rywali.

- Na prawą rękę poziom był bardzo wysoki. Mam jeszcze małe doświadczenie na zawodach tej rangi, poza tym startowałem w nowej kategorii z zawodnikami starszymi. Te mistrzostwa traktuję jako cenne doświadczenie i motywację do jeszcze cięższej pracy – mówił po zawodach Załoga.