Siłacze z Przyłęku jadą na mistrzostwa Europy

Cyprian Załoga (po lewej) rok temu na mistrzostwach Europy zajął piąte miejsce, teraz chce wywalczyć lokatę na podium fot.: Black Skorpion Przyłęk

Trzech zawodników klubu Black Skorpion Przyłęk wyjedzie w najbliższy weekend do Sofii na mistrzostwa Europy w siłowaniu na rękę. Impreza będzie trwała od 1 do 6 czerwca.

Do kadry narodowej załapało się dwunastu siłaczy reprezentujących barwy klubu z Przyłęku, lecz barierą nie do przeskoczenia są pieniądze.

Z racji na ograniczone finanse władze klubu podjęły decyzję, że Black Skorpion Przyłęk na mistrzostwach starego kontynentu reprezentowali będą zawodnicy, którzy mają największe szanse na wywalczenie pozycji medalowych. Są to: Cyprian Załoga w kategorii juniorów do 21 lat do 70 kg (prawa ręka), Daniel Burys w kategorii juniorów do lat 18 do 75 kg(prawa i lewa ręka) oraz Wiesław Jabłoński w kategorii senior grandmaster +100kg (prawa i lewa ręka).

19-letni Cyprian Załoga w swojej kategorii będzie rywalizował z czternastoma zawodnikami, m.in. z Azerbejdżanu, Rosji, Bułgarii, Turcji czy Grecji. - Powalczę o jak najlepszą lokatę i postaram się przywieźć medal, jednak wszystkie założenia zweryfikują zawody - komentuje Załoga. Daniel Burys zarówno na rękę lewą jak i prawą o medale powalczy z ośmioma konkurentami. Jednego rywala będzie miał doświadczony Wiesław Jabłoński, który o złote krążki mistrzostw Europy powalczy z zawodnikiem gospodarzy Lyubenem Ivanovem.