Świetny Pierzga i zmiennicy, zwycięska passa Orła trwa

Igor Pierzga (na zdjęciu) swoimi interwencjami w pierwszej połowie uchronił zespół Orła od straty kolejnych goli i był jednym z bohaterów spotkania fot.: mat. pras.

Podopieczni Arkadiusza Albrechta po bardzo dobrej drugiej połowie pokonali Zjednoczonych Żarów 4:1 (0:1) i awansowali na siódme miejsce w klasyfikacji.

Jeszcze kilka tygodni temu biało-niebiescy musieli zerkać do strefy spadkowej, gdyż istniało ryzyko, że po nieudanych spotkaniach Orzeł znajdzie się pod kreską. Ząbkowiczanie od kilku pojedynków osiągają jednak zadowalające wyniki, które pozwoliły im na awans do środkowej części klasyfikacji.

W pierwszych 45 minutach podopieczni Arkadiusza Albrechta grali słabo. Zjednoczeni dyktowali warunki i byli zespołem dużo lepszym, jednak swojej przewagi nie zdołali udokumentować więcej niż jednym golem. Dobrze dysponowany w bramce Orła był Igor Pierzga, który w kilku beznadziejnych sytuacjach ratował swój zespół przed stratą goli i dał drużynie nadzieję na odmienienie losów spotkania.

Po przerwie kibice obejrzeli zupełnie odmieniony zespół z Ząbkowic Śląskich, który od początku ruszył do odrabiania strat. Dwa gole, dające najpierw remis, a później prowadzenie, zdobył Dawid Kuriata. Chwilę po objęciu prowadzenia biało-niebiescy strzelili gola numer trzy, a jego autorem był młody Marcin Gerlach, który pojawił się na boisku w 60. minucie gry. Zjednoczonych tuż przed końcem meczu dobił Damian Mikulski po akcji z Przemysławem Tokarukiem. Obaj piłkarze pojawili się na boisku w końcowych fragmentach spotkania.

Trener Arkadiusz Albrecht przeprowadził w niedzielne popołudnie sześć zmian, a każda z nich wniosła sporo ożywienia w szeregi Orła. Większość rezerwowych stanowili młodzi chłopcy, którzy pokazują, że stanowią dobrą i mocną alternatywę dla graczy wyjściowej jedenastki.

Skład: Pierzga- Fudali (46' Majewski), Postawa, Górski, Okrojek, Szymański (75' Kobrzak), Skubisz (78' Sobczyk), Kuriata, Olejarnik (60' Gerlach), Wiszowaty (70' Tokaruk), Szydziak (82' Mikulski).