Mistrzostwa Polski w dogtrekkingu

VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015

VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015 fot.: Anna Ryznar

9 maja w Złotym Stoku odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015, które jednocześnie zaliczają są do Pucharu Polski. Na starcie pojawiło się 210 uczestników.

Zawodnicy wraz ze swoimi psami mieli do pokonania trasę, która przebiegała przez Góry Złote i Bardzkie. Każdy kto przekroczył linię mety otrzymywał dyplom, a na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez markę Merrell.

W kategorii LONG na 40 km wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzka Janerka-Moroń i pies Bryś z czasem 5:03:20, na drugiej lokacie uplasowała się Maria Zarębska i pies Roxy z czasem 6:50:12, a trzecie miejsce zdobyła Irena Piotrowska i pies Black Pearl 7:02:02. Wśród mężczyzn w kategorii LONG pierwsze miejsce zajął Marcin Kowalczyk z psem Shisha 4:12:48, drugie Sebastian Smoleń wraz z psem Kiara 4:36:48 a trzecie Artur Moroń z psem Teoś 3:37:47.

W kategorii MID – 25 km wśród kobiet zwyciężyła zajęła Iwona Ćwik oraz pies Majlo (3:01:57), a za jej plecami uplasowali się kolejno: Katarzyna Wernik oraz pies Gaffar (3:41:00), trzecie miejsce Magdalena Soroka oraz pies Muso (4:20:280. Wśród mężczyzn triumfował Jakub Glajcar oraz pies Azir z czasem 2:55:01, drugie miejsce przypadło Mariuszowi Beresiowi oraz psu o imieniu Brambur (3:00:28), a na najniższym stopniu podium uplasował się Mariusz Kostrzewa oraz pies Strzała (3:02:00).

W kategorii MINI – 15 km pierwsze miejsce zdobył Dariusz Wernik i pies Aysha (2:51:17), wyprzedzając kolejno Piotra Chmielewskiego i jego psa Rio (3:03:12) i Annę Lenkow z psem o imieniu Vega (3:03:12).

Kategorię rodzinną wygrali Kamila i Marek Lachera z psem Spring 3:21:35, drugie miejsce przypadło Annie Adamskiem i Jakubowi Bagińskiemu z z psami Peru i Bianka 3:22:04, a trzecia pozycja trafiła do Barbary i Magdaleny Czuba z psami (Oda i Rysa 3:24:50).

Merrell, sponsor główny Pucharu Polski w Dogtrekkingu, przygotował dla zawodników nagrody oraz dodatkowe atrakcje. Po biegu można było odpocząć w specjalnej pomarańczowej strefie oraz wziąć udział w quizie z nagrodami.