Sportowe zmagania gimnazjalistów

II Powiatowa Spartakiada Lekkoatletyczna Gimnazjalistów

II Powiatowa Spartakiada Lekkoatletyczna Gimnazjalistów fot.: ZSS Ciepłowody

6 maja w gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach odbyła się II Powiatowa Spartakiada Lekkoatletyczna Gimnazjalistów.

Turniej składał się z trzech dyscyplin: skok w dal, cross rowerowy 1200 m i cross biegowy 1200 m. W każdej konkurencji brało udział po dwóch zawodników przybyłych z czterech szkół, jeden chłopiec i jedna dziewczyna. O zwycięstwo walczyła cała reprezentacja szkoły. Główną nagrodą w imprezie był sprzęt sportowy o wartości 500 zł, a zwycięzca danej kategorii otrzymywał złoty medal.

W skoku w dal zwyciężyła uczennica gimnazjum w Przyłęku  Wiktoria Jaskowiak, w kategorii chłopców natomiast Korneliusz Adamowicz, uczeń gimnazjum w Ciepłowodach.

Cross rowerowy z najlepszym czasem zakończył Jakub Kuliś z gimnazjum w Przyłęku, natomiast najszybszą cyklistką była Aleksandra Wilk - również uczennica naszej szkoły.

Najlepszymi biegaczami okazali się: Angela Ciućmak ze Złotego Stoku oraz Maciej Leszczyński uczeń gimnazjum w Budzowie.

W klasyfikacji szkolnej pierwsze miejsce zdobyli sportowcy z gimnazjum w Przyłęku i to oni zdobyli główną nagrodę tegorocznej spartakiady. Drugie miejsce wywalczyło gimnazjum w Ciepłowodach, a kolejne lokaty zajęli uczniowie ze Złotego Stoku i Budzowa.