Piłkarze Orła podtrzymują zwycięską passę

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Orzeł Ząbkowice Śląskie pokonał 7:0 (1:0) ostatnią w tabeli Chojnowiankę Chojnów i umocnił się w środkowej strefie tabeli.

Biało-niebiescy przypięczętowali spadek chojnowskiej ekipy do klasy okręgowej. Do rozegrania pozostało jeszcze sześć meczów i nawet gdyby Chojnowianka w każdym zdobyła komplet punktów to byłoby to za mało, aby zająć miejsce premiowane utrzymaniem. Warto też zaznaczyć, że spadkowicz dotychczas zdołał zdobyć zaledwie siedem punktów, z czego jeden wywalczył na boisku w Ząbkowicach Śląskich.

Pojedynek w Chojnowie, choć wynik wskazuje nieco inaczej, nie był początkowo aż tak jednostronny. Co prawda ząbkowiczanie już w trzeciej minucie za sprawą Dawida Kuriaty objęli prowadzenie, jednak do przerwy gospodarze starali się nawiązywać równorzędną walkę z podopiecznymi Arkadiusza Albrechta. Do przerwy utrzymała się jedobramkowa zaliczka ząbkowiczan, a wartym odnotowania było jeszcze kilka zmarnowanych okazji i kontuzja Damiana Okrojka, który już w 30. minucie gry musiał opuścić plac gry.

Worek z bramkami na dobre rozwiązał się w drugiej części spotkania. W  51. minucie kolejnego gola w tym sezonie dorzucił Marek Postawa, a minutę później drugie trafienie w meczu zanotował Kuriata. W 67. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska został usunięty Filip Górski z Chojniczanki Chojnice. Grę w przewadze Orzeł wykorzystał najlepiej jak mógł, czego efektem były gole Damian Szydziaka, Krzysztofa Czachora, Pawła Kobrzaka oraz Michała Szabata.

Rewanż za mecz rundy jesiennej, gdzie Chojnowianka zremisowała z Orłem 3:3, udał się ząbkowiczanom w pełni. Podopieczni Arkadiusza Albrechta zajmują w klasyfikacji dziesiątą pozycję i mają pięć oczek przewagi nad strefą spadkową. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze sześć pojedynków. Teraz biało-niebieskich czeka mecz z trzecimi w tabeli Bobrzanami Bolesławiec i po serii wyników trener, zarząd jak i sami zawodnicy liczą na podtrzymanie punktowej passy.

Skład Orła: Pierzga – Majewski (66' Fudali), Górski, Postawa, Szymański, Okrojek (30' Wiszowaty), Olejarnik (73' Kobrzak), Czachor, Skubisz (67' Szabat), Szydziak, Kuriata