ACT: Dwa starty w miniony weekend

Zawodnicy ACT po starcie w Trzebnicy

Zawodnicy ACT po starcie w Trzebnicy fot.: ACT

Zespół ACT ubiegły weekend spędził na dwóch imprezach: maratonie "Żądło Szerszenia" w Trzebnicy i jeździe indywidualnej na czas "Śniadanie Mistrzów" w Wilkszynie.

W sobotę odbył się inauguracyjny maraton z cyklu Pucharu Polski w Szosowym Maratonach Rowerowych "Supermaratony Szosowe" w Trzebnicy o nazwie "Żądło Szerszenia". Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse.

Na krótszym (ok. 90 km) klub ACT reprezentowali: Bartosz Zając, Piotr Zając, Witold Rynio, Grażyna Domachowska-Grzybek i Renata Rynio. Wśród ACT najwyżej uplasował się Bartosz, który zajął 9 miejsce w swojej kategorii i był 44. W OPEN. Poza tym podium w kategoriach wiekowych osiągnęli: Grażyna (1 miejsce) i Renata (2 miejsce).

Najdłuższy dystans wynosił 150 km, z którym zmierzyła się trójka kolarzy reprezentujących ACT: Wit Bensari, Andrzej Frodyma i Radosław Szymoniak. Najlepszy wynik zanotował Wit, który ukończył zawody na 18 miejscu w swojej kategorii oraz był 65 w OPEN. Podium na tym dystansie wywalczył Andrzej - był 3 w swojej kategorii.

W dodatkowych klasyfikacjach, Grażyna okazała się drugą kobietą na dystansie MINI wśród rowerów górskich a Renata była czwarta. Na takich samych rowerach, ale wśród panów na dystansie MEGA, Andrzej zdobył dziesiąte miejsce. W całej imprezie wystartowało prawie 800 uczestników z całej Polski.

Niedzielny start kolarzy miał miejsce w Wilkszynie. XIV czasówka "Śniadanie Mistrzów" była prologiem do rozpoczynającego się w maju Pucharu Śniadania Mistrzów, dlatego nie była wliczana do klasyfikacji generalnej cyklu PŚM, ale traktowana jako pojedyncze zawody.

Pierwszy start w tym roku w wilkszyńskiej porannej czasówce odbywał się w trudnych warunkach, ponieważ trasa była miejscami mokra, śliska i niebezpieczna. - Wiatr nie grał głównej roli tego dnia, choć był odczuwalny, co dodatkowo utrudniało nieco jazdę - komentuje Bartosz Zając.

Skład ACT na te zawody był dwukrotnie mniejszy niż dzień wcześniej. Z trasą zmierzyli się: Bartosz Zając, Piotr Zając, Andrzej Frodyma i Grażyna Domachowska-Grzybek.

Najlepszym kolarzem z dolnośląskiego klubu okazał się Bartosz, który zdobył znakomite 10 miejsce w kat. OPEN i siódme miejsce w kategorii M2, uzyskując czas 23 min i 52 sek. Oraz średnią prędkość 39km/h. Jeszcze lepsze miejsca w kategoriach wiekowych uzyskali pozostali kolarze ACT. Piotr był piąty, Grażyna pierwsza, a Andrzej drugi.