Koniec marzeń o drugiej lidze

Pimat Iskra Gorzów Śląski 3:0 ZTS Ząbkowice Śląskie

Pimat Iskra Gorzów Śląski 3:0 ZTS Ząbkowice Śląskie fot.: ZTS Ząbkowice Śląskie

Dwie porażki w meczach barażowych zanotowali siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie. Oznacza to, że ząbkowiczanie nie mają już szans na upragniony awans do drugiej ligi.

Od czwartku ekipa z miasta Frankensteina przebywa w Zdziechowicach. To właśnie z tej miejscowości ząbkowiccy zawodnicy dojeżdżają do Gorzowa Śląskiego, który jest gospodarzem rozgrywek barażowych o awans do wyższej ligi. Oprócz ZTS-u w rozgrywkach biorą udział gospodarze: Primat Iskra Gorzów Śląski, Eurotax Lubsko i MUKS Michałowice.

W piątkowym spotkaniu, które było jednocześnie inauguracyjną partią w turnieju, podopieczni Henryka Saryczewa zmierzyli się z gospodarzem – Pimat Iskrą Gorzów Śląski. W pierwszym secie ząbkowiczanie ulegli rywalowi do 21. Po krótkiej przerwie goście złapali swój rytm i objęli wysokie prowadzenie 7:0, jednak z upływem seta miejscowi zmniejszali straty i lepiej wytrzymali końcówkę partii, wygrywając do 23. Identycznym wynikiem zakończyła się też trzecia odsłona i siatkarze z Ząbkowic Śląskich zmagania rozpoczęli od porażki 0:3 (-21, -23, -23). – Zagraliśmy bardzo słaby mecz, jednak wciąż jesteśmy w grze i mamy szanse na zajęcie miejsca premiowanego awansem. Głowy do góry i jutro walczymy o zwycięstwo – mówili po meczu ząbkowiccy sportowcy.

Z zapowiedzi wyszło jednak niewiele i rehabilitacja nie powiodła się. W sobotę ząbkowiczanie ulegli 0:3 Eurotaxowi Lubsko. Obie ekipy do meczu przystępowały z porażką i dla jednych jak i drugich był to mecz ostatniej szansy.

Pierwszego seta siatkarze Henryka Saryczewa przegrali wysoko, głównie po słabej drugiej części partii. W drugiej odsłonie obie ekipy walczyły punkt za punkt, jednak w decydującym momencie atak Dominika Chmielowca został zablokowany i Eurotax objął prowadzenie 2:0. W trzecim secie gra ząbkowickich siatkarzy rozsypała się całkowicie, a zmotywowana ekipa z Lubska postawiła kropkę nad „i”, wygrywając do 18 i w całym meczu 3:0.

Dwie porażki w pierwszych meczach spowodowały, że niedzielna rywalizacja pomiędzy ząbkowiczanami a MUKS-em Michałkowice będzie dla ZTS-u meczem o pietruszkę. Rywale zapewnili już sobie awans, odnosząc dwie wygrane. Sen o drugiej lidze odpłynął zatem wraz z ostatnią piłką w pojedynku z Lubskiem i ząbkowiczanie w przyszłym sezonie po raz kolejny zagrają na trzecioligowym froncie...