Orzeł wygrał i wyszedł ze strefy spadkowej

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ważne trzy punkty wywalczyli piłkarze ząbkowickiego Orła. Podopieczni Arkadiusza Albrechta na własnym boisku zwyciężyli 3:2 (2:1) wyżej notowaną Olimpię Kowary.

Biało-niebiescy pokazali w sobotnie popołudnie charakter i zaangażowanie. W 23. minucie gry gospodarze objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Krzysztofa Czachora.  Niespełna kwadrans później rywale doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Igora Pierzgę strzałem z głowy pokonał Damian Kucharczyk. Na domiar złego chwilę później golkiper Orła zmuszony był opuścić boisko, gdyż przy jednej z interwencji uderzył plecami w słupek i nie był w stanie kontynuować gry.  Jego miejsce w bramce zajął Szymon Brandl. Gdy wszystko wskazywało, że zespoły do szatni zejdą przy remisie to bramkę „do szatni” technicznym uderzeniem zdobył Dawid Kuriata.

Po zmianie stron goście dążyli do wyrównania, a biało-niebiescy „szukali” trzeciego trafienia, które dałoby im spokój. W 60. minucie po wrzutce z rzutu wolnego gola strzałem z głowy zdobył Damian Okrojek i miejscowi objęli dwubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że miejscowi kontrolują boiskowe wydarzenia, jednak rywale już po pięciu minutach gry zmniejszyli stratę. Do siatki trafił Marcin Krupa wykorzystując rzut karny sprokurowany przez Arkadiusza Majewskiego. W 71. minucie w konsekwencji dwóch żółtych kartek z boiska został wyrzucony Dawid Kuriata i na boisku zaczęło robić się gorąco. Arbiter kartkami studził zapędy jednych i drugich, a Orzeł odpierał ataki rozochoconych gości. Ostatecznie gospodarze korzystny wynik utrzymali do końca pojedynku i po końcowym gwizdku mogli wznieść ręce w geście triumfu. Warto zaznaczyć, że miejscowi kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem tuż przed końcem rywalizacji drugą żółtą kartkę obejrzał Andrzej Wiszowaty.

Zwycięstwo dało ząbkowickiemu zespołowi awans na dziesiątą lokatę. Za tydzień Orzeł pojedzie do Strzegomia na mecz z tamtejszym AKS-em (11. miejsce w tabeli).

Skład Orła: Pierzga (40' Brandl) – Fudali, Okrojek, Górski, Majewski, Olejarnik (77' Mikulski), Skubisz (77' Gerlach), Wiszowaty, Czachor, Szydziak, Kuriata