Orzeł w strefie spadkowej

W środę biało-niebiescy po niezłym meczu odpadli z pucharu, w sobotę przegrali w lidze fot.: Lechia Dzierżoniów

Piłkarze Orła znów zeszli z boiska pokonani. W sobotę z biało-niebieskimi uporał się Sokół Wielka Lipa i wygrał 4:0 (1:0). To kolejna porażka ząbkowiczan na wiosnę.

Po niezłym spotkaniu w Pucharze Polski przeciwko Lechii Dzierżoniów wydawało się, że Orzeł w końcu zdobędzie ważne punkty na ligowym froncie. Nic jednak bardziej mylnego. W sobotnie popołudnie to czwartoligowy średniak z Wielkiej Lipy okazał się zespołem lepszym, zdobył cztery gole i zasłużenie wywiózł z Ząbkowic Śląskich trzy oczka.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli jednego gola. Wspaniałym trafieniem w 28. minucie popisał się Łukasz Deneka i wyprowadził Sokół na prowadzenie. Deneka w przeszłości występował w drużynie Orła, kiedy ta grała jeszcze w trzeciej lidze. Jednobramkowe prowadzenie przyjezdnych po pierwszych 45. minutach odzwierciedlało boiskowe wydarzenia – goście sprawiali lepsze wrażenie i zasłużenie prowadzili. Co gorsza od 39. minuty Orzeł grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marka Postawy. Obrońca gospodarzy sfaulował wychodzącego na czystą pozycję piłkarza rywali.

W drugich 45. minutach na boisku pojawili się Michał Szabat i Marcin Skubisz, zmieniając Kamila Olejarnika i Adriana Sobczyka. Grający jednego zawodnika mniej podopieczni Arkadiusza Albrechta nie byli w stanie przeciwstawić się rywalowi. Piłkarze z Wielkiej Lipy grali mądrze, przeważali i dorzucali kolejne trafienia. W 65. minucie Kamil Suppan zdobył drugiego gola, a dziesięć minut później na 3:0 podwyższył Filip Bienkiewicz. W doliczonym czasie gry rezultat batalii na 4:0 ustalił rezerwowy w ekipie Sokoła Wojciech Ciołek.

Sytuacja Orła w tabeli jest nieciekawa. Biało-niebiescy zajmują trzynaste miejsce w tabeli, czwarte od końca. Do dziewiątych Zjednoczonych Żarów tracą co prawda jeden punkt, jednak biorąc pod uwagę wyniki osiągane przez ząbkowiczan w rundzie wiosennej można mieć pierwsze powody do niepokoju. W najbliższy weekend do Ząbkowic Śląskich przyjedzie szósta Olimpia Kowary, która w sobotę poległa na własnym boisku z czternastą Widawą Bierutów 0:3.

Skład Orła: Pierzga - Majewski, Postawa, Okrojek, Fudali, Olejarnik (46' Szabat), Szydziak, Kobrzak, Czachor, Kuriata (68' Gerlach), Sobczyk (46' Skubisz)