Lechia za mocna, Orzeł za burtą Pucharu Polski

Seniorzy Lechii Dzierżoniów nadal w grze

Seniorzy Lechii Dzierżoniów nadal w grze fot.: Lechia Dzierżoniów

Tym razem ząbkowiczanie przegrali w rozgrywkach Pucharu Polski. Biało-niebiescy po wyrównanym meczu ulegli 0:1 trzecioligowej Lechii Dzierżoniów.

Piłkarze z miasta Frankensteina dość solidnie zaprezentowali się na tle wicelidera trzeciej ligi. U podopiecznych Arkadiusza Albrechta można było zauważyć zaangażowanie i walkę.  W pierwszej połowie spotkania obie ekipy stworzyły sobie okazje do zdobycia goli, jednak kibice bramek nie ujrzeli. W zespole Orła najbliżej był Kamil Olejarnik, który dobrze znalazł się w polu karnym i wyprzedzając obrońcę Lechii posłał futbolówkę w kierunku bramki. Ta trafiła jednak w słupek i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Dzierżoniowianie prowadzenie mogli objąć trzykrotnie. Najpierw minimalnie z rzutu wolnego chybił Łukasz Maciejewski, a w końcówce pierwszej odsłony fantastycznych okazji nie wykorzystali Paweł Ochota i Jakub Bolisęga. Ten pierwszy z bliskiej odległości uderzył wprost w interweniującego Igora Pierzgę, zaś Bolisęga w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki.

Po przerwie emocji nie brakowało. Już w 48. minucie gola po szybkiej kontrze zdobył Bartłomiej Cegiełka, który wykorzystał dobre dogranie z lewej strony boiska. Orzeł dążył do wyrównania, Lechia szukała drugiego trafienia, które przypieczętowałoby jej awans. Aktywni byli rezerwowi, których Arkadiusz Albrecht desygnował do gry w trakcie drugiej połowy spotkania. Raz w niezłej sytuacji znalazł się Marcin Skubisz i przewrotką próbował ulokować piłkę w bramce, ale uderzył obok słupka. W innej sytuacji strzał Damiana Mikulskiego obronił golkiper z Dzierżoniowa. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał jednak, około 60. minuty Damian Szydziak. Po świetnym prostopadłym podaniu od Dawida Kuriaty, skrzydłowy Orła znalazł się sam na sam z Erykiem Putem, ale fatalnie spudłował.

Biało-niebiescy znów nie strzelili gola i po raz kolejny schodzą z boiska przegrani. Siła ofensywna Orła nie wygląda w rundzie wiosennej dobrze, o czym świadczą statystyki. Samo spotkanie w wykonaniu gospodarzy było niezłe, lecz ostatecznie to rywale zdobyli gola, który otworzył im furtkę do kolejnej fazy rozgrywek.

Skład Orła: Pierzga - Fudali, Postawa, Okrojek, Majewski - Olejarnik, Wiszowaty, Czachor, Szydziak - Kuriata, Sobczyk, a także: Skubisz, Szabat, Mikulski, Kobrzak

W innych meczach juniorzy Lechii Dzierżoniów ulegli 1:2 Czarnym Wałbrzych, Zamek Kamieniec Ząbkowicki przegrał w Bielawie z tamtejszą Bielawianką 0:3, a Zjednoczeni Żarów ulegli 1:3 Polonii-Stali Świdnica. Półfinały zaplanowano na 22 kwietnia. Przypomnijmy, że za zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim przewidziano nagrodę w wysokości 30 tys. zł.