Orzeł przegrywa trzeci mecz z rzędu

Marcin Skubisz, wychowanek Orła, który w poprzednim sezonie występował w Bielawiance Bielawa fot.: miedzlegnica.eu

Orzeł znów przegrał. Tym razem w Legnicy z drugą drużyną Miedzi. Biało-niebiescy ulegli liderowi tabeli 1:3 (1:3) i tym samym kontynuują serię meczów bez zwycięstwa.

Do Legnicy podopieczni Arkadiusza Albrechta jechali w celu sprawienia niespodzianki. Każdy punkt wywalczony na trudnym terenie można byłoby za takową uznać. Miedź II u siebie w tym sezonie wygrała wszystkie mecze i z Orłem też nie miała większych problemów.

W pierwszych minutach to niespodziewanie przyjezdni mieli dobrą okazję do zdobycia gola, jednak Kamil Olejarnik trafił w poprzeczkę. Od tej pory to legniczanie przejęli inicjatywę i byli stroną kontrolującą spotkanie. W 18 minucie po stałym fragmencie gry celną główką popisał się Adam Wasilewski i pokonał Igora Pierzgę, dając Miedzi prowadzenie. Po ośmiu minutach było już 2:0 po trafieniu Mateusza Zatwarnickiego, a w 30. minucie na 3:0 podwyższył Bartłomiej Kuśnierz. Orzeł został rozbity w dwa kwadranse. Przed zejściem do szatni gola dla biało-niebieskich zdobył jeszcze Marek Postawa, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Krzysztofa Czachora.

Po przerwie kibice goli nie ujrzeli. Orzeł próbował atakować, Miedź grała piłką i nie forsowała tempa. Na boisku w ekipie biało-niebieskich w drugiej odsłonie pojawili się ofensywni piłkarze: Damian Szydziak, Michał Szabat oraz Paweł Kobrzak, jednak nie zdołali oni odmienić losów rywalizacji.

Sytuacja Orła w tabeli nie jest najlepsza. Podopieczni Arkadiusza Albrechta zajmują dziesiątą lokatę z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową. Teraz przed biało-niebieskimi rywalizacja w Pucharze Polski z Lechią Dzierżoniów, a następnie dwie bardzo ważne batalie ligowe – za tydzień na własnym boisku z Sokołem Wielka Lipa, a za dwa tygodnie z Olimpią Kowary, również u siebie.

Skład Orła: Pierzga – Postawa, Fudali, Kuriata, Majewski, Czachor, Olejarnik (67’ Szabat), Skubisz (60’ Szydziak), Wiszowaty (79’ Kobrzak), Sobczyk