Sobota pod znakiem zawodów karate

Prawie 180 karateków walczyło w minioną sobotę w Ząbkowicach Śląskich

Prawie 180 karateków walczyło w minioną sobotę w Ząbkowicach Śląskich fot.: UM Ząbkowice Śląskie

W sobotę hala Słoneczna w Ząbkowicach Śląskich stała się areną zmagań najlepszych karateków. Nie brakowało emocji, zaciętych walk i dopingu kibiców.

34. Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego w Karate Kyokushin i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zostały w tym roku zorganizowane w Ząbkowicach Śląskich. Była to również doskonała okazja, aby uczcić jubileusz ząbkowickiego klubu, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. Szefem od samego początku istnienia stowarzyszenia jest Witold Stolarczyk, pod okiem którego szkoliła się m.in. pochodząca z Bobolic Patrycja Wrona – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy i medalistka mistrzostw świata.

W sobotnich zawodach wzięło udział blisko 180 zawodników z różnych miast. Nie zabrakło również gospodarzy miejscowego klubu, którzy wywalczyli łącznie sześć medali. Pięc w kategorii seniorów i juniorów, jeden w kategorii młodzików.
W kumite seniorów starszych do 85 kg trzecie lokaty wywalczyli Dariusz Adach oraz Grzegorz Woźniakowski. W tej samej kategorii z tym, że do 75 kg na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Banaś. Brąz w kumie seniorek do 55 kg trafił do Florentyny Brzóski trenującej w ząbkowickim klubie, a wśród juniorek młodszych w kategorii do 60 kg na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Koza. Wśród juniorek ząbkowicki akcent na podium to trzecia lokata Agaty Szmytkowskiej w kategorii kumie semi kontakt – młodziczka +55 kg.

Najwięcej medali powędrowało do wrocławian z klubu im. Masutatsu Oyamy. Łącznie zgarnęli oni ponad 50 medali. Wśród seniorów i juniorów Ząbkowicki Klub Karate zajął 9 miejsce na 19 startujących ośrodków, zaś w kategorii młodzików uplasował się ex-aequo z kilkoma innymi zespołami na dziewiątej lokacie wśród 22 ośrodków.