Orzeł wraca z Bogatyni bez punktów

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: Express-Miejski.pl

Niespodziewanej porażki doznali piłkarze ząbkowickiego Orła, którzy na wyjeździe ulegli 0:2 (0:1) Granicy Bogatynia. Biało-niebiescy zagrali znacznie poniżej oczekiwań...

Przed meczem Arkadiusz Albrecht zapowiadał, że jego zespół jedzie do Bogatyni po trzy punkty. Dodawał, że rywale to silny fizycznie zespół oraz grający bardzo agresywnie. Od swoich piłkarzy oczekiwał walki i determinacji, jednak tego w dużej mierze zabrakło…

Ząbkowiczanie pierwszego gola stracili już w pierwszym kwadransie gry. Rywale przeprowadzili szybką akcję, którą na gola zamienił Radosław Pietkiewicz. Po tej sytuacji mecz toczył się głównie w środkowej fazie boiska. Blisko gola był Kamil Olejarnik, jednak po jego strzale dobrze interweniował bramkarz. Obie drużyny nie przebierały w środkach. W efekcie arbiter pokazał w pierwszej połowie aż sześć żółtych kartek – po trzy dla każdej z ekip. Taka gra odpowiadała gospodarzom, którzy mając korzystny wynik częstymi faulami wybijali z rytmu biało-niebieskich.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Już w 47. minucie arbiter po raz kolejny wyjął żółte kartoniki. Mecz się zaostrzał, okazji było jak na lekarstwo, jednak kibice ujrzeli jeszcze jednego gola. W 63. minucie gry mocny wyrzut z autu w pole karne, tam znajduje się wysoki Piotr Krzesiński, lokuje futbolówkę w sieci i podwyższa wynik na 2:0. Po stracie tej bramki podopieczni Arkadiusza Albrechta próbowali atakować, osiągnęli przewagę, ale efektów w postaci gola dla gości kibice nie doczekali się. Strzał Marcina Skubisza z bliskiej odległości nie znalazł drogi do siatki, w końcowej fazie meczu golkiperowi gospodarzy w sukurs przyszła poprzeczka po uderzeniu Dawida Kuriaty. Warto zaznaczyć, że ostatnie 20. minut gracze z Ząbkowic Śląskich grali z przewagą jednego gracza po czerwonej kartce dla strzelca pierwszego gola Pietkiewicza. Granica dobrze się broniła i upragnione zwycięstwo „dowiozła” do końca meczu.

Po tej porażce Orzeł spadł na dziesiąte miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 21 oczek. Za tydzień ząbkowiczanie podejmą na własnym boisku piąty w klasyfikacji LZS Stary Sleszów.

Skład Orła: Pierzga - Okrojek (76' Drańczuk), Górski, Majewski, Czachor, Wiszowaty Kuriata, Kobrzak (65' Fudali), Olejarnik, Skubisz (80' Raszpla), Sobczyk (66' Gerlach)