ZLF: Znamy mistrza I ligi

Finały I ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu

Finały I ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu fot.: AW / Express-Miejski.pl

Nauczyciele zostali najlepszą drużyną I ligi w sezonie 2014/2015. W finale rozgromili Precelek aż 8:1 (5:0). Trzecią pozycję zajęła Straż Pożarna.

W finałowych pojedynkach spotkały się cztery najlepsze ekipy sezonu zasadniczego. W pierwszym półfinale Nauczyciele zmierzyli się z ZTS Agressive. Pierwszy zespół fazy zasadniczej bez większych problemów rozprawił się z Agresorami, wygrywając 9:4 (3:0). Nauczyciele prowadzili przez cały pojedynek. Rywale co prawda nieco zmniejszyli straty w początkowej fazie drugiej części gry, jednak wówczas późniejsi mistrzowie wrzucili wyższy bieg, szybko zdobyli dwa gole i pokazali, że to oni zasługują na awans do finału.

drugim półfinale do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Po regulaminowych 40. minutach wynik brzmiał 2:2 (1:0). Jako pierwsi na prowadzenie wyszli strażacy, a bramkę zdobył Przemysław Madej. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Precelek wyrównał, lecz po chwili znów dał znać o sobie Madej i było 2:1 dla Straży Pożarnej. Tuż przed końcem rywalizacji Precelek jednak zdobył gola po rzucie wolnym i o awansie do finału zdecydował konkurs rzutów karnych. Te lepiej wykonywali gracze Precelka i to oni awansowali do kolejnej fazy.

W meczu o trzecie miejsce Straż Pożarna po ciekawym i wyrównanym pojedynku pokonała 4:3 ZTS Agressive. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli strażacy, jednak rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami i prowadzili 2:1. Korzystnego wyniku nie zdołali utrzymać jednak do przerwy – Straż doprowadziła do wyrównania a przed zmianą stron dorzuciła jeszcze bramkę numer trzy. W drugiej odsłonie kibice zobaczyli dwa gole – po jednym dla każdej z ekip i w efekcie po 40. minutach to strażacy mogli cieszyć się z trzeciej lokaty.

Wielki finał okazał się jednostronną batalią. Nauczyciele rozgromili Precelek 8:1 (5:0), panując na boisku od pierwszych do ostatnich minut.

Statuetkę najlepszego zawodnika ufundowaną przez Express-Miejski.pl zdobył Seweryn Ślepecki (Nauczyciele), królem strzelców został Arkadiusz Majewski (Precelek), a najlepszym bramkarzem był Paweł Kot (ZTS Agressive).