Express-Miejski.pl

Uczniowie ząbkowickiej jedynki na piątym miejscu w Polsce

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska fot.: Piotr Warzocha / GP nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Piąte miejsce w Turnieju Finałowym Orlika o Puchar Donalda Tuska zajęli gimnazjaliści z ząbkowickiej jedynki. To kolejny duży sukces osiągnięty przez uczniów tej szkoły.  

Po wygraniu etapu wojewódzkiego PG nr 1 w Ząbkowicach Śląskich reprezentowało Dolny Śląsk na kilkudniowym finale w Warszawie.

- Sam awans do finałów krajowych jest dla nas miłym zaskoczeniem. Do Warszawy nie jedziemy na wycieczkę i postaramy się wywalczyć jak najlepsze miejsce. Patrząc realnie, będzie to jednak bardzo ciężkie zadanie – mówił przed wyjazdem jeden z opiekunów zespołu Bogusław Zieliński.

Ząbkowiczanie trafili do grupy z Orlikiem Korsze, UKS Dublerem Opole oraz Gimnazjum nr 36 Łódź. W pojedynku z Orlikiem ząbkowiccy piłkarze wygrali 3:1 po dwóch trafieniach Konrada Maciaka i golu Alana Kowalczuka. W drugim starciu piłkarze prowadzeni przez Bogusława Zielińskiego zwyciężyli 3:0 Dubler Opole, a hat trickiem popisał się Maciak. Te dwie victorie dały gimnazjalistom z jedynki awans do ćwierćfinału. W ostatnim pojedynku, którego stawką było trzecie miejsce w grupie, podopieczni Zielińskiego przegrali 0:2 z łódzkim gimnazjum, jednak nie przeszkodziło im to w awansie z grupy.

W spotkaniu fazy pucharowej, której stawką był awans do półfinału, podopieczni Bogusława Zielińskiego prowadzili już 2:0 z Zespołem Szkół nr 7 z Chojnic, jednak rywale podnieśli się, doprowadzili do remisu i o awansie decydował konkurs rzutów karnych, bowiem dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Karne lepiej wykonywali przeciwnicy i ząbkowiczanie niestety musieli uznać ich wyższość. Bramki w regulaminowym czasie gry dla graczy z Ząbkowic Śląskich zdobyli Kowalczuk oraz Maciak.

Mimo iż szansa na awans do najlepszej czwórki była spora, to uczniowie z ząbkowickiej jedynki mogą być zadowoleni ze swojego występu. Przypomnijmy, że przed kilkoma laty w turnieju Gimnazjady uczniowie z Gimnazjum nr 1 zdobyli czwarte miejsce w Polsce, pokonując m.in. szkoły z Lubina, Legnicy czy Poznania.

Skład zespołu: Dawid Sienkiewicz, Krzysztof Jabłoński, Konrad Maciak, Piotr Cudzich, Oskar Łyżwiński, Alan Kowalczuk, Kacper Sikora, Tomasz Wiśniowski. Opiekunowie: Tomasz Stelmach, Bogusław Zieliński, Piotr Warzocha.

Warto zaznaczyć, że biało-niebiescy spotkali się także z reprezentantami Polski – Arturem Borucem, Jakubem Rzeźniczakiem i Piotrem Zielińskim, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie z kadrowiczami, a w czasie wolnym zwiedzili nieco stolicę Polski.

someone. / Express-Miejski.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uczniowie ząbkowickiej jedynki na piątym miejscu w Polsce

  2013-10-14 10:35:29

  someone. / Express-Miejski.pl

  Piąte miejsce w Turnieju Finałowym Orlika o Puchar Donalda Tuska zajęli gimnazjaliści z ząbkowickiej jedynki. To kolejny duży sukces osiągnięty przez uczniów tej placówki.

 • 2013-10-14 17:48:08

  gość: ~tomek86

  Brawo!!! Trzeba też przypomnieć że rok wczesniej również gimnazjalisci z ząbkowickiej jedynki awansowały do finałów tylko że 3 pucharu orlika ale tam zajęli bodajże 12 lub 9 miejsce.

 • 2013-10-14 18:13:51

  gość: ~lilo

  GRATULACJE !!! Wielki sukces, chłopcy przeżyli świetną przygodę. Powodzenia w kolejnych edycjach

 • 2013-10-14 18:24:39

  gość: ~kibic

  ostatnio dodany post

  Młodzików i juniorów mamy dobrych, dlaczego nie przekłada sie to później na wyniki seniorów?

REKLAMA