Znamy zwycięzcę GP Ząbkowic Śląskich w tenisie ziemnym

Na ostatnim turnieju pojawiło się dziewięciu zawodników

Na ostatnim turnieju pojawiło się dziewięciu zawodników fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Mateusz Barton okazał się najlepszym tenisistą podczas tegorocznej edycji Grand Prix Ząbkowic Śląskich w tenisie ziemnym. Na drugim stopniu podium uplasował się Krzysztof Czachor, a trzecie miejsce zajął Adrian Radziszewski. Wszyscy teniścici otrzymali pamiątkowe koszulki, a najlepsza trójka dodatkowo trofea. Wielkość pucharów była uzależniona od zdobytych miejsc.

Tegoroczna edycja składała się z pięciu turniejów, które rozgrywane były w soboty bądź niedziele. Za zwycięstwo w dany dzień zwycięzca otrzymywał w klasyfikacji generalnej dziesięć punktów, drugi gracz osiem, trzeci sześć, czwarty pięć, piąty cztery, szósty trzy, a każda kolejna pozycja była premiowana dwoma oczkami.

19-letni Barton okazał się zdecydowanie najlepszy w stawce, zwyciężając w czterech turniejach i raz zajmując trzecią pozycję. Ząbkowiczanin zgromadził na swoim koncie w sumie 46 punktów, o dziesięć więcej od drugiego w klasyfikacji generalnej Krzysztofa Czachora. Adrian Radziszewski uplasował się na najniższym stopniu podium z 18 oczkami.

- Zawody oraz organizacja stały na wysokim poziomie, pomimo tego, iż był to turniej amatorski. Ogólnie bardzo fajna inicjatywa – takie turnieje pozwalają na aktywne spędzanie czasu. Nie ukrywam, że zwycięstwo w turnieju to dla mnie pewnego rodzaju sukces. Rywalizacja o zwycięstwo trwała do ostatniego dnia, a Krzysiek Czachor wysoko zawiesił poprzeczkę, dzięki czemu zwycięstwo smakowało jeszcze lepiej. Z niecierpliwością oczekuję na start Ząbkowickiej Ligi Tenisa Ziemnego - mówił Mateusz Barton.

Inauguracja Ząbkowickiej Ligi Tenisa Ziemnego będzie miała miejsce w niedzielę. W pierwszej lidze wystąpią zawodnicy, którzy po turniejach z cyklu Grand Prix zostali wyłonieni przez organizatora. Do grupy tej dostali się: Barton Mateusz, Czachor Krzysztof, Radziszewski Adrian, Piotrowski Krzysztof, Stadnik Piotr, Tymiński Jarosław. Do drugiej ligi nadal są przyjmowane zgłoszenia. Szczegółowych informacji udziela Wojciech Siewruk - tel. 796 399 783.