Obiecujący start Astrontech Cycling Team w Trzebnicy

Żądło Szerszenia 2013

Żądło Szerszenia 2013 fot.: ACT Klub

Trzebnica przywitała zawodników z Astrontech Cycling Team chłodną pogodą. Zachmurzenie i wiatr nie nastawiały pozytywnie, o czym wszyscy przekonali się później.

Zawodnicy stanęli na starcie o wyznaczonych porach i zmagali się z dystansami. Trasa maratonu "Żądło Szerszenia" wiodła po pofałdowanym terenie, z kilkoma sztywnymi podjazdami, które bywały sporym zaskoczeniem w takiej okolicy. W Żądle Szerszenia wystartowało ok. 800 zawodników.

Cała nasza 10-ka zajęła wysokie i obiecujące miejsca. Jak na tradycję przystało, zdobyliśmy miejsca na podium, które zdominowały tym razem dziewczyny: Grażyna Domachowska Grzybek  z Wrocławia była 1 w swojej kategorii, podobnie Kasia Pyzik z Wrocławia, a Renata Rynio z Dziadowej Kłody ukończyła zawody na 3 miejscu - relacjonuje Bartosz Zając.

Pozostali uczestnicy również zajęli wysokie miejsca, poprawiając znacznie swoje czasy z zeszłego roku:

Wit Bensari (Dzierżoniów) - 15.msc w kat. M4s (68.OPEN) (MEGA),

Radek Szymoniak (Wrocław) - 28.msc w kat. M3s (77.OPEN) (MEGA),

Andrzej Frodyma (Wrocław) - 4.msc w kat. M4i (131.OPEN) (MEGA),

Bartosz Zając (Kamieniec Ząbkowicki) - 14.msc w kat. M2s (72.OPEN) (MINI),

Piotr Zając (Kamieniec Ząbkowicki) - 16.msc w kat. M4s (74.OPEN) (MINI),

Wojtek Woroniecki (Wrocław) - 12.msc w kat. M2i (MINI),

Witek Rynio (Dziadowa Kłoda) - 12.msc w kat. M4i (MINI).

- Konkurencja była znakomita, na dystansie MINI wystartowało 347 kolarzy a na dystansie MEGA - 250. Jest czego gratulować, bo to dopiero początek sezonu, a obsada była naprawdę zawodowa, dosłownie i w przenośni. Warto zwrócić uwagę na prędkości uzyskane przez kolarzy, średnie prędkości najlepszych zawodników ACT znacznie przekraczały 30km/h a dystanse jakie pokonali to 75km i 150km - opowiada Bartek, który uzyskał najlepszą średnią wśród klubowiczów - 35,44 km/h przy czasie 02:04:59.

Na dystansie MEGA została przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja, liczony był czas wjazdu na słynny podjazd pod Radłów z 14% nachyleniem. Wit, Radek i Andrzej pokonali go sprawnie i w tej klasyfikacji osiągnęli:

Radek Szymoniak (Wrocław) - 00:01:14,72 (40.msc),

Wit Bensari (Dzierżoniów) - 00:01:16,97 (50.msc),

Andrzej Frodyma (Wrocław) - 00:01:38,57 (138.msc).

W kolejnych zawodów, czyli 1 maja w Vidnavskich okruhach i 3 maja w XII Kolarskim Wyścigu na Czas w Żmigrodzie, swój start zadeklarowali Bartek i Piotr.