Ząbkowiczanie pokonali Tygrysy 3:0

Ząbkowiczanie pokonali Tygrysy

Ząbkowiczanie pokonali Tygrysy fot.: OSiR Ząbkowice Śl.

W sobotę 5 stycznia2013 r. na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbył się mecz o Mistrzostwo IV Ligi DZPS Mężczyzn pomiędzy zespołami ZTS Ząbkowice Śląskie i Tygrysami Strzelin. Miejscowi pewnie zwyciężyli rywala w stosunku 3:0 i awansowali tabeli. Za tydzień jednak nie będzie tak łatwo.

Sobotni przeciwnik stawił opór podopiecznym Henryka Saryczewa tylko w ostatnim secie. Pierwsze dwa szybko padły łupem miejscowych i wydawało się, że trzecie starcie to tylko formalność. Nic z tego. Przeciwnik dobrze rozegrał partię i tuż przed zakończeniem seta wyszedł na prowadzenie. Własne błędy jednak spowodowały, że to miejscowi wygrali piłkę meczową inkasując tym samym komplet punktów.

Kolejny mecz ząbkowickich siatkarzy już w najbliższą sobotę o godz. 13:00. Do miasta Frankensteina przyjedzie wicelider rozgrywek ULKS Ognień Żmigród. Jak zaprezentują się ząbkowiczanie na tle dużo bardziej wymagającego rywala? O tym przekonamy się w sobotę.